Як зробити розділ диска активним. зробити активним інший логічний диск.

Активний розділ жорсткого диска відповідає за місцерозташування завантажувача Windows. Виконання операції вибору активного розділу вимагає достатніх комп'ютерних знань і не може бути рекомендовано недосвідченим користувачам з міркувань безпеки.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» для виклику головного меню системи і перейдіть в пункт «Панель управління» для ініціації процедури вибору активного розділу жорсткого диска комп'ютера.
2
Вкажіть пункт «Система й обслуговування" і виберіть пункт "Адміністрування".
3
Розкрийте посилання «Керування комп'ютером» подвійним кліком миші і введіть пароль адміністратора для підтвердження своїх повноважень у вікні запиту.
4
Вкажіть елемент «Управління диска мі» в групі «Сховище» в області переходів і викличте контекстне меню розділу, що підлягає призначенню активним, кліком правої кнопки миші.
5
Використовуйте команду «Зробити розділ активним» для виконання вибраної операції.
6
Поверніться до головного меню «Пуск» і перейдіть в пункт "Всі програми" для здійснення операції вибору активного розділу жорсткого диска комп'ютера альтернативним методом.
7
Вкажіть пункт «Стандартні» і викличте контекстне меню елемента «Командний рядок» кліком правої кнопки миші.
8
Виберіть пункт «Запуск від імені адміністратора» для виконання вимог безпеки корпорації Microsoft і запустіть інструмент командного рядка.
9
Введіть значення diskpart в поле командного рядка і надрукуйте команду list partition із зазначенням номера розділу, вибраного для призначення активним, в поле командного рядка DISKPART.
10
Введіть значення select partitionx, де х - розділ, який повинен стати активним, в поле командного рядка DISKPART і підтвердіть виконання обраної команди введенням значення active в поле командного рядка DISKPART.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1LmHsoXcoQ4
Зверніть увагу
На одному жорсткому активним може бути тільки один розділ. Зміна або видалення активного розділу може привести до неможливості запуску системи.
Корисна порада
Слід пам'ятати, що логічний диск не може бути обраний як активного, активним може бути тільки основний розділ.
Для створення спеціального розділу, з якого буде відбуватися завантаження, необхідно використовувати утиліти по роботі з жорсткими дисками. Після перетворення такий розділ буде називатися завантажувальним, тобто активним.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Acronis Disk Director Suite.
Інструкція
1
Серед безлічі програм цього плану особняком стоїть пакет утиліт Disk Director Suite від компанії Acronis. Завантажити утиліту можна за наступним посиланням http://www.acronis.ru/homecomputing/products/diskdirector. На завантаженої сторінці натисніть кнопку «Пробна версія». Збережіть інсталяційний файл на будь-який розділ жорсткого диска.
2
Скачування поточного файлу може зайняти від декількох секунд до декількох хвилин (залежить від швидкості вашого з'єднання). Розмір exe-файлу трохи більше 110 Мб. Запустіть установку програми, слідуючи всім підказкам майстра інсталяції. По завершенню процесу установки на робочому повинен з'явитися ярлик.
3
Запустіть програму за допомогою натиснення на ярлик на робочому столі або з меню «Пуск» (розділ «Програми»). У головному вікні утиліти відобразяться всі диски і розділи, які встановлені в ваш системний блок. Необхідно перейти до ручного режиму розмітки дисків, для цього натисніть верхнє меню «Вид» і виберіть рядок «Ручний режим».
4
Тепер виберіть диск і розділ, який ви хочете зробити активним, тобто завантажувальним. Натисніть правою кнопкою миші на ньому, з контекстного меню виберіть розділ «Додатково», потім рядок «Зробити активним».
5
У вікні «Установка активного розділу» необхідно натиснути кнопку «ОК» або клавішу Enter, щоб підтвердити виконані дії. Через деякий час вибраний вами розділ вінчестера буде перетворений в завантажувальний. Зверніть увагу на підпис до цього розділу, з'явиться новий запис.
6
Таким же чином можливо не тільки задати завантажувальний розділ, але і скасувати його (повернути за замовчуванням). Для завершення розпочатої операції слід перезавантажити комп'ютер. Натисніть меню «Пуск», клацніть по значку стрілки навпроти кнопки «Вимикання» і виберіть пункт «Перезавантаження».