Як купати шиншил.

Шиншили - дуже охайні тварини за своєю природою. Їх густе хутро виглядає доглянутим, якщо тваринка регулярно приймає пісочні ванни. До того ж, купаються шиншили досить забавно і за ними дуже цікаво спостерігати під час цієї процедури.
Інструкція
1
Відвідайте зоомагазин і купіть для вашого вихованця спеціальну пил або пісок для прийняття ванн. Використання річкового або морського піску неприпустимо через великий вміст хвороботворних бактерій. Крім того, піщинки цих видів піску мають неправильну форму, що сприяє пошкодження хутра шиншили і поганого поглинання вологи. Ідеальним варіантом для купання буде вулканічний пил, в якій тварини приймають ванни, перебуваючи в природному середовищі існування. При покупці піску уважно прочитайте те, що написано на упаковці. Він повинен бути зроблений з натуральних природних матеріалів, володіти бактерицидними властивостями і не викликати алергії.
2
Після покупки обов'язково перевірте якість продукту. Для цього потріть трохи піску між долонями. У піску не повинно відчуватися великих вкраплень, щоб він не дряпав шкіру. Якісний товар залишить після себе невеликий осад піщаного пилу. Капніть на пісок пару крапель води. Якщо він відразу ж вбере вологу в себе і склеїться в грудочку, який при розтиранні перетвориться на глинистий суміш, значить пісок хороший.
3
Придбайте в зоомагазині спеціальну купалку для шиншил. Для однієї особини можна купити маленьку ємність, а для кількох - закритий тераріум. Але може підійти і звичайний круглий акваріум або трилітрова банка.
4
Для дезінфекції та профілактики грибкових захворювань змішайте пісок з фунгістоп. Для купалки на одну шиншилу вистачає 5 грам препарату. Просійте пісок через дрібне сито і наповніть їм ємність для купання. Поставте її в клітку до шиншил і спостерігайте, як звір приймає пісочну ванну. Купати шиншилу потрібно два рази на тиждень, а якщо температура в приміщенні перевищує 25 градусів Цельсія, купайте тварину через день. Після гігієнічної процедури дістаньте купалку з клітки. Перед кожним прийняттям ванн пісок необхідно просіювати, а через кожні три місяці - замінювати новим.