Як обжати коаксіальний кабель.

Коаксіальні кабелі нерідко підключають до роз'ємів типу BNC. Пайки вони не вимагають, і приєднуються шляхом обтиску, аналогічно сучасним з'єднувачів типу RJ. Але їх обтиск припускає використання навіть більш рідкісного інструменту, ніж паяльник.
Інструкція
1
Переконайтеся, що обладнання, до якого підключений кабель , знеструмлено. Також переконайтеся, що в кабель не подається звідки-небудь високочастотна енергія навіть малої потужності. Тут і далі під знеструмленням розуміється не тільки вимикання, але і від'єднання від мережі живлення. Кабель використовуйте такий, щоб його хвильовий опір відповідало вказаним в документації на використовувану апаратуру. Те ж стосується і роз'ємів.
2
Візьміть трубку, що входить в комплект поставки роз'єму. Заздалегідь надіньте її на кабель ще до його зачистки.
3
Зачистіть кабель таким чином, щоб відстань між місцем зачистки зовнішньої оболонки і аналогічним місцем внутрішньої оболонки становило близько 5 мм. Центральна жила повинна виступати з оболонки приблизно на 10 - 15 міліметрів. При перегляді відеоматеріалу, посилання на який наведено в кінці статті пам'ятайте, що використовувати для цього ніж, як показано там, вкрай небажано. Кусачки значно менш травмонебезпечні, і саме їх рекомендується застосовувати для зачистки будь-яких проводів.
4
Загніть оплетку в бік зовнішньої оболонки таким чином, щоб повністю виключити її замикання на центральну жилу.
5
Вставте центральну жилу в отвір роз'єму таким чином, щоб внутрішня ізоляція виявилася притиснутою до його корпусу.
6
Перенесіть провідники центральної жили на циліндр, розташований на роз'ємі.
7
Трубку, яку ви заздалегідь наділи на кабель перед здійсненням операції, пересуньте таким чином, щоб вона виявилася поверх не тільки циліндра, а й обплетення.
8
Візьміть спеціальний інструмент, призначений для обтиску з'єднувачів типу BNC. Надіньте його на трубку і стисніть.
9
Переконайтеся, що прилад, до якого ви хочете приєднати кабель , також знеструмлений і не генерує високочастотну енергію. Одягніть штекер на ту розетку BNC, до якої його необхідно підключити. Зіставте пази на штекері з виступами на розетці. Поверніть гайку на штекері вправо до клацання.
10
Пам'ятайте, що роз'єми типу BNC є нерозбірними. Зняти такий з'єднувач з кабелю після обтиску можна.