Як зробити саморобну антену.

Навіть самий чутливий радіоприймач марний при відсутності антени. Деякі з цих пристосувань мають конструкцію, придатну для виготовлення домашнім майстром. Вибір антени залежить від того, в якому діапазоні їй належить працювати.
Інструкція
1
Утримайтеся від виготовлення довгих зовнішніх антен для детекторних приймачів. Встановити таку антену в місті важко, до того ж, її необхідно у всіх випадках обладнати заземленням і надійної грозозахистом. Як альтернативне рішення, підключіть детекторний приймач до підсилювача. Можна буде обійтися кімнатною антеною у вигляді відрізка дроту довжиною в кілька метрів.
2
Для поліпшення прийому на довгих, середніх і коротких хвилях також скористайтеся кімнатною антеною. Візьміть звичайну електричну розетку, яка нікуди не підключена. Одну з її клем підключіть до антенного входу приймача. Вставте в цю розетку вилку будь-якого знеструмленому подовжувача. Сам подовжувач повністю розгорніть. Ні в якому разі не підключайте до антенного гнізда приймача замість розетки вилку, оскільки людина, не знайомий з призначенням установки, може ненавмисно включити цю вилку в мережу.
3
Для виготовлення телевізійної антени метрового діапазону візьміть спеціальний штекер, який не потребує пайки. Коаксіальний кабель не використовуйте. До кільцевому контакту штекера підключіть відрізок ізольованого проводу довжиною близько метра. Такий же відрізок підключіть і до штирьового контакту штекера. Увімкніть штекер в антенне гніздо телевізора, перемкніть на потрібний канал, після чого, змінюючи положення проводів в просторі, добийтеся найкращого прийому.
4
Антену дециметрового діапазону зробіть, з'єднавши кільцевої контакт штекера зі штирьовим через кільце з ізольованого проводу. Діаметр кільця повинен бути близько 100 мм. Іноді така антена задовільно працює і в діапазоні метрових хвиль, часом, навіть краще, ніж спеціально призначена для роботи в цьому діапазоні.
5
Щоб поліпшити прийом сигналу в стандарті WiMax, підключіть модем до комп'ютера не безпосередньо, а через USB-подовжувач. Візьміть металевий тазик і обладнайте його дерев'яним кронштейном для закріплення модему у фокусі його параболи. Прикрутите модем до кронштейну ізоляційною стрічкою. Направте вийшла конструкцію на базову станцію.
6
При відсутності досвіду утримайтеся від будівництва саморобних антен для потужних передавачів, а також антен, обладнаних підсилювачами.