Як зробити горищну ляльку. викрійки горищних ляльок.

Чердачная лялька - мила замазура, забута господинею на кілька років. Її сукня злиняла, намальовані очі потьмяніли, але вона не втратила своєї чарівності. Саме тому штучне зістарювання тропічних ляльок стало одним з напрямків Hand-made.
Інструкція
1
Виберіть викрійки для тіла і голови ляльки. Це можуть бути стандартні лекала для тропічних ляльок або розроблені вами форми. Виріжте їх з паперу. Уникайте складних деталей, вся принадність горищних ляльки в її простоті і наївності.
2
Состарьте матеріал, з якого буде виготовлено тіло і голова. Віддайте перевагу натуральним тканинам, наприклад, льону, бавовни або вовни тілесних забарвлень. Нанесіть на матеріал міцно заварений чай, розмалюйте фломастерами. Для освіти потертостей потріть лезом по волокнам тканини, намагайтеся не допустити утворення розрізів. Виперіть тканину. При необхідності додайте плям золи.
3
Виріжте деталі тіла і голови з підготовленої тканини, зшийте. Залиште невеликі отвори в ручках, ніжках і тулуб. Набейте ватою. Заштопати отвори, пришийте ручки і ніжки до тулуба. До набитої ватою голові пришийте волосся з вовняних ниток. Попередньо виперіть нитки при високій температурі. Заплетіть ляльці косички. Пришийте готову голову до тулуба, не біда, якщо вона буде пришита не пряма.
4
Намалюйте ляльці очі. Для цього використовуйте бляклі акварельні фарби, дайте фарбам трохи розтектися для досягнення «горищного» ефекту. Іншим варіантом виконання очей є потерті гудзики.
5
Сшейте ляльці плаття. Для його виготовлення состарьте тканину. Використовуйте матеріал з набивним малюнком червоного кольору, він особливо якісно линяє. Виперіть його при високій температурі з кольоровими речами. Зшийте ляльці плаття або сарафан в сільському стилі, прикрасьте облізлими намистинами, зробіть на ньому вишивку бляклими нитками. Відсіч мереживо від старих речей, зробіть у ньому кілька дірочок, пришити до подолу. До сукні можна зшити підходящу по фасону капелюшок, поля головного убору умисно зробіть нерівними, наче вона сіли при пранні. Надіньте на замазуру.