Як зібрати ламповий підсилювач.

Абсолютно не відповідає дійсності думка, що ламповий підсилювач - це обов'язково дорого. Саморобні підсилювачі цього типу по кишені кожному. Досить володіти навичками складання цих приладів.
Інструкція
1
Візьміть силовий трансформатор потужністю в 50 Вт. Він повинен мати дві вторинних обмотки, одна з яких розвиває змінне напруга, що становить 150 В, а інша - 6,3. Його первинна обмотка повинна бути розрахована на напругу від 220 до 240 В.
2
Не звертайте увагу на те, що в більшості промислових і саморобних лампових підсилювачів є мінімум два каскаду. Сучасні звукові карти розвивають на виході сигнал з амплітудою, цілком достатньою для подачі безпосередньо на сітку лампи типу 6П14П.
3
Підключіть до 150-вольтової обмотці трансформатора вхід випрямного моста, розрахованого на напругу не менше 500 В і струм не менше 500 мА. Ділянка плати з таким мостом, зібраним з окремих діодів, можна вирізати, зокрема, з плати від вийшла з ладу енергозберігаючої лампи. При її розбиранні дотримуйтеся обережності, щоб не доторкнутися до висновків конденсатора фільтра. До виходу моста, дотримуючись полярності, приєднаєте електролітичний конденсатор ємністю близько 30 мкФ, розрахований на напругу не менше 500 В.
4
Мінусовій висновок конденсатора з'єднайте з загальним проводом підсилювача, а плюсової - з одним з висновків первинної обмотки вихідного трансформатора. Останній за розмірами значно менше силового, і повинен бути призначений спеціально для лампової апаратури. Інший висновок тієї ж обмотки цього трансформатора з'єднайте з сьомим висновком лампи 6П14П. Також з'єднайте плюсової висновок того ж конденсатора з дев'ятим висновком тієї ж лампи через резистор опором близько 10 кому, розрахований на потужність не менше 1 Вт
5
Третій висновок лампи з'єднайте з загальним проводом через резистор номіналом в 200 Ом. Паралельно цьому резистору підключіть електролітичний конденсатор ємністю в кілька микрофарад, розрахований на напругу не менше 16 В (мінусом до загального проводу).
6
Висновок 2 лампи з'єднайте з загальним проводом через резистор номіналом близько 500 кОм.
7
До вторинної обмотці вихідного трансформатора підключіть динамік. Один з його висновків приєднаєте також до загального проводу.
8
До висновків 4 і 5 лампи підключіть накальную обмотку силового трансформатора. Один з її висновків додатково підключіть до загального проводу.
9
Подайте сигнал на точку з'єднання другого виведення лампи і резистора через конденсатор ємністю близько 0,1 мкФ щодо загального проводу.
10
Увімкніть первинну обмотку силового трансформатора в мережу через запобіжник, розрахований на струм в 0,25 А. Відрегулюйте гучність мікшером комп'ютера. Переконавшись, що підсилювач справний, обесточьте його, після чого помістіть в корпус, який є стійким до тепла, діелектричним і виключає дотик до струмоведучих частин приладу.
11
Якщо ви хочете зробити стереофонічний підсилювач , зберіть другий такий же вихідний каскад.
аудіофіли вважають, що чим простіше влаштований підсилювач, чим менше в ньому зайвих деталей, тим краще він звучить. Вони можуть помилятися в цьому питанні, але от з тим, що підсилювач, що містить мало деталей, можна і побудувати швидше, не можна не погодитися.
Інструкція
1
Багато сучасних звукові карти розвивають достатню напругу для «розкачки» підсилювача, що складається всього з одного каскаду, але вихідна потужність їх занадто мала для приведення в дію динаміка (на відміну від звукових карт дев'яностих років, забезпечених вбудованими двухваттнимі підсилювачами). Тому й додатковий підсилювач для сучасної звукової карти зберіть однокаскадний. Для нього вам знадобиться всього один транзистор типу П213, П214 або П215, встановлений на дуже великий тепловідвід.
2
Будь-який з цих транзисторів має структуру pnp. Це означає, що з загальним проводом в підсилювачі повинен бути з'єднаний не негативний, а позитивний висновок джерела живлення. На живильну ж шину подайте, навпаки, негативне напруга. Воно повинно становити кілька вольт.
3
Динамік з опором не менше 8 Ом підключіть між живильною шиною і колектором транзистора. Його емітер з'єднайте з загальним проводом.
4
В якості регулятора гучності використовуйте змінний резистор опором близько 100 кіло. Його лівий висновок заземлите, на правий подайте вхідний сигнал щодо загального проводу. Середній висновок через неполярний конденсатор ємністю близько однієї мікрофарад підключіть до бази транзистора.
5
Увімкніть живлення підсилювача і джерела сигналу. Відрегулюйте гучність. Звук буде дуже хрипким. Пов'язано це з тим, що на базу транзистора ще не подано зсув.
6
Спробуйте підключати між колектором і базою транзистора резистори різних номіналів від 300 до 10 кіло. Виберіть з них такий, при використанні якого хрип майже не чути, але гучність звуку не зменшується, а сам транзистор практично не нагрівається.
7
Відключіть живлення джерела живлення, впаяти підібраний вами резистор, потім знову ввімкніть живлення обох пристроїв.
8
Щоб підсилювач став стереофонічним, зберіть ще один такий же каскад і подайте на нього сигнал з іншого стереоканалу. Помістіть прилад в зручний корпус.