Як закрити англійську гумку. в'язання подвійної гумки на кругових спицях.

Виріб, пов'язане англійської або полуанглійской гумкою, виглядає пишним і об'ємним. Однак той, хто вперше використовує цю в'язку, неминуче стикається з питанням, як закрити петлі, щоб светр або плаття не розтягувалися по краях. Існує кілька прийомів, що дозволяють зробити останній ряд рівним і еластичним.
Вам знадобиться
  • - виріб, пов'язане англійської гумкою;
  • - спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Довяжіте виріб до останнього ряду. Особливість англійської гумки полягає в тому, що частина петель спочатку знімаються непровязаннимі з накидом, а по наступному ж ряду пров'язуються разом з тим же накидом. Тобто перший ряд пров'язується, як звичайна гумка 1х1, у другому лицьова петля в'яжеться лицьовій, а виворітна скидається з накидом на праву спицю. У наступному ряду лицьова пров'язується разом з накидом лицьовій, а виворітна - знімається з накидом. В результаті перед останнім рядом на спицях виходить приблизно на 1/3 більше петель, ніж належить за розміром. Якщо їх закрити звичайним способом петля в петлю, то останній ряд вийде довше всіх інших на ту ж саму третину. Якщо провязать останній ряд звичайної гумкою, не роблячи накидов, то він буде тонше інших. Тому закривати їх краще на подвійну нитку.
2
Не відриваючи нитки від клубка, відмотати шматок і складіть його з основною, щоб вийшла довга петля. Вона повинна бути такого розміру, щоб можна було закрити на неї останній ряд. Оскільки в кінці в'язання ви все одно нитка обірвете, то нехай петля буде достовірніше. Місце, де відмотати нитку стикається з клубком, притримайте до того моменту, поки не закриєте першу петлю.
3
В останньому ряду в'язання пров'яжіть подвійний ниткою кромочную разом з наступного петлею так, як ви це робите зазвичай. При цьому необхідно враховувати рисунок гумки. Тобто якщо наступна петля після кромочной петля виворітна, то виворітного їх і пров'язуйте. Якщо йде лицьова з накидом, пров'яжіть її лицьовій разом з кромочної і накидом. Залишилася на спиці петлю пров'яжіть з наступною за тим же принципом, над виворітного - виворітна, над лицьовою з накидом - лицьова.
4
Англійська гумка на кругових спицях в'яжеться трохи інакше. Накидов в ній немає. Виворітні петлі пров'язуються виворітними. Щоб провязать «англійську» лицьову, введіть праву спицю не в ту петлю, що знаходиться зараз на лівій, а під неї і пров'яжіть, як звичайну лицьову. Вона виходить пов'язаної з двох петель. Таку спрощену англійську гумку закривають, як звичайну. Тобто просто пров'язуйте по 2 петлі в залежності від малюнка.
Корисна порада
Полуанглійскую гумку закривайте точно так само, як англійську. Вона відрізняється тим, що накиди над виворітними петлями робляться через ряд. Інші ряди в'яжуться по малюнку.