Як зшити кишеню. Як шити кишені в сумці.

Накладний кишеню - річ дуже практична, потрібна і красива. Накладними кишенями можна постачити все, що завгодно - сумку, брюки, кофточку. Такі кишені дуже прості у виготовленні, зручні, а головне, дозволяють вам проявити фантазію. Прикрасьте такими кишеньками будь-яку річ - і вона буде виглядати зовсім по-новому. Можна зробити плоский кишеньку, а можна об'ємний, для якого знадобляться додаткові деталі-вставки.
Вам знадобиться
  • - тканина
  • - ножиці
  • - оверлок або швейна машинка
Інструкція
1
Отже, для початку виріжте деталі кишені. Всього їх повинно бути дві - основна деталь і клапан. Виберіть їх розмір відповідно до потрібної вам моделлю.
2
Обмітайте один зріз на оверлок. Тепер складіть деталі лицьовими сторонами всередину, приколіть їх по краю англійськими булавками, щоб вони не зсувалися.
3
Якщо клапан кишені повинен бути більш жорстким, то промажте його клеєм. Якщо кишеню планується функціональним, а клапан не проклеєний, то проклейте кромку по лінії згину клапана.
4
Прокладіть рядок і зробіть припуски в кутах.
5
Тепер виверніть кишеню на лицьову сторону і виправіть шви. Пріутюжьте їх, припуски на шви по периметру кишені отутюжьте на виворітну сторону, щоб було зручніше з ними працювати.
6
Прокладіть закрепляющую строчку за допомогою оверлока.
7
Відпрасуйте верх по лінії перегину клапана. Якщо у вас суха тканина і вона погано прасується, то спочатку отутюжьте верх, і тільки потім прокладете оверлоком закрепляющую строчку.
8
Якщо у вашій моделі кишені передбачена строчка по клапану, то прокладете її зараз. Закріпіть тканину шпильками, щоб вона не рухалася.
9
Тепер прострочите весь кишеню.
10
Зараз починайте з'єднувати кишеню з тією основою, на якій він і повинен бути пришитий. Для цього спочатку намітьте місце, де повинен триматися кишеню, прикладіть його і закріпіть шпильками. Приколюйте булавки поперечно, інакше вони не витримають ваги кишені. Тепер пришийте кишеню до основи, прокладаючи строчку по краю.
11
Тепер ви можете прикрасити свій кишеньку гудзиками, малюнком або іншими декоративними елементами. На одну і ту ж річ, скажімо, на сумку, ви можете нашити кілька таких кишеньок, чим дуже пожвавите її. Можна навіть зробити кишеньки різних видів і розмірів.
Карман поєднує в собі безліч якостей. Ця деталь костюма повинна бути і функціональної та декоративної одночасно. Карман и бувають накладні, прорізні і втачать в шов. Накладної кишеню необхідно обробляти особливо акуратно.
Вам знадобиться
  • Шматок тканини 20х20см
  • Флизелин або шматок тканини для прокладки
  • Шматок тасьми для кромки
  • Щільний картон, олівець, лінійка, косинець
  • Шматок мила або кравецької крейди
Інструкція
1
Накресліть на картоні прямокутник за формою кишені. Позначте напрям часткової нитки. Часткова нитка повинна проходити по довжині кишені. Один з бічних зрізів подовжите вниз на 0,5 см і з'єднайте отриману точку з нижньою точкою перетину іншого бокового зрізу з нижнім. З іншого боку подовжите верхній зріз на 0,5 см і з'єднайте отриману точку з точкою перетину цього зрізу з нижнім.
2
Виріжте викрійку. Складіть призначений для кишені шматок тканини вдвічі лицьовою стороною всередину. Напрямок лінії основи повинно збігатися з позначеннями на викрійці. Обведіть викрійку. У верхній частині кишені зробіть припуск 2,5 - 4 см. Зробіть припуски на бічні шви 1-1,5 см.
3
Викроїте зміцнюючу прокладку. Вона повинна бути на 1,5-2 см ширше верхнього припуску. Позначте лінію підгину. Зміцніть кишеню флизелином або тканиною. Уздовж верхнього краю прикріпіть тасьму або кромку.
4
Накладіть на розгортку кишені викрійку. Підігніть і заутюжьте зрізи. Обробіть кути. Для цього відверніть верхній припуск на лицьову сторону і заколіть його шпильками. З надлишку матеріалу сформуйте складку. Прострочіть складку на машині або прошийте вручну. Надлишок тканини зріжте, залишивши вузький шов. Після виконання всіх кутів припуск відігніть на виворітну сторону, замітає і заутюжьте. Прострочіть кишеню по позначених швах. Пришийте вручну підкладку.
5
Приколіть кишеню до виробу і приметайте. Пристрочите кишеню або пришийте його вручну рядковим швом.
Зверніть увагу
Для викрійки краще взяти картон. По-перше, це лекало нагоді не один раз. А по-друге, зрізи кишені зручніше підгинати і запрасовують по викрійці. Якщо кишеню зроблений з дуже товстої тканини або шкіри, його зручніше пришити вручну рядковим швом. Якщо матеріал з малюнком, розташування візерунка на обох кишенях повинно бути однаковим.
Корисна порада
Лінію підгину позначайте строго по лінійці і добре загостреним шматочком мила. Тасьма для верхньої кромки повинна бути прямого переплетення. Замість тасьми можна взяти кромку, відрізану від прокладкі.Карман можна зміцнити по всьому контуру вузької клейовий прокладкою. Пришиваючи підкладку, ретельно заметують зрізи