Як обкатати бензопилу.

Щоб нова бензопила служила вам довго, а ви отримували від роботи з нею тільки позитивні емоції, необхідно правильно обкатати її. В процесі обкатки відбувається притирання деталей двигуна і пильної гарнітури, тим самим, збільшуючи термін служби бензопили і стабільність її роботи.
Вам знадобиться
  • - бензопила;
  • - керівництво по експлуатації.
  • - бензин;
  • - масло.
Інструкція
1
Вивчіть інструкцію до вашої бензопиле. Зверніть особливу увагу на розділи про запуск холодного і гарячого двигуна. Запуск двигуна виробляється однаково у всіх бензинових пилах. Відрізняється тільки розташування органів управління.
2
Встановіть та відрегулюйте пильную гарнітуру.
3
Приготуйте паливну суміш, дотримуючись точні пропорції бензину і масла (див. Паспорт бензопили). Для двотактних двигунів пропорція 1:50, тобто 20 г масла на 1 л бензину. В першу заправку допустимо додати 25 г масла в літр бензину, щоб в перші години роботи механізми двигуна отримали посилену мастило.
4
Залийте готову суміш в паливний бак.
5
Перевірте, чи є масло в бачку, з якого змащується ланцюг. Відсутність мастила, при роботі на великих оборотах, може вивести з ладу ланцюг і полотно пилки.
6
Перед запуском перевірте, в якому становищі знаходиться інерційний гальмо. Коли він вимкнений, ланцюг можна вільно провернути рукою. Чи не працюйте, коли інерційний гальмо включений. Це може привести до оплавлення корпусу пилки і займання.
7
Заведіть бензопилу і дайте попрацювати їй 5 хвилин. Потім приступите до різання гілок і невеликих стовбурів (до 100 мм). Пила повинна працювати на середніх оборотах. Дотримуйтесь техніку безпеки!
8
Через 40-50 хвилин роботи перевірте натяг ланцюга, при необхідності підтягніть її. Продовжіть обкатку (до того як закінчиться паливо в баку). Не допускайте тривалої роботи пилки на холостому ходу! Не перевантажуйте двигун бензопили при обкатці. Уникайте дій, від яких може статися заїдання ланцюга або зупинка двигуна. Це призведе до поломки нового двигуна і виходу з ладу самої пилки. Випадок це не гарантійний, ремонтувати доведеться за свій рахунок.
9
Завершивши обкатку, відвезіть бензопилу в сервісний центр. Фахівці центру справлять контрольну настройку карбюратора. Після цього можете користуватися своєю бензопилою, дотримуючись інструкції по експлуатації і техніку безпеки.
Зверніть увагу
Не заводьте бензопилу без пильної гарнітури! Відвідуйте сервісний центр 2 рази на рік, для профілактики.
Корисна порада
До покупки масла поставтеся уважно. На етикетці каністри повинно бути вказано, що воно саме для бензопили, а не для човнів або мопедів.
Дотримання всіх запропонованих правил обкатки дозволяє максимально збільшити ресурс двигуна і насолоджуватися його безвідмовної роботи протягом тривалого часу. Грамотне проведення цього етапу роботи двигуна дозволяє уникнути проблем і неприємностей при експлуатації автомобілів ВАЗ .
Інструкція
1
Намагайтеся, щоб обкатка була "рівною". Уникайте різких прискорень і гальмувань двигуном. Знайдіть довге незавантажене шосе. Суть обкатки полягає в рівномірному русі за певним графіком.
2
Перші 200 км рухайтеся з постійною швидкістю 70 км/год. Обороти тримайте близькими до 2000 об/хв. Наступні 300 км рухайтеся зі швидкістю 80 км/год. Обороти двигуна повинні бути в районі 2500 об/хв. Після цього проведіть заміну моторного масла.
3
Протягом 1000 км рухайтеся без різких прискорень на IV передачі зі швидкістю не вище 90 км/год. Обороти тримаєте не більше 3000 об/хв. Після цього проведіть заміну моторного масла і ретельно промийте двигун.
4
Існує і більш тонка схема обкатки моторів ВАЗ , застосовувана автогонщиками. Перші 250 км рухайтеся рівно, на IV передачі. Обороти двигуна плавно підвищуйте з 2000 до 2500, а потім плавно знижуйте до 2000. Швидкість при цьому повинна змінюватися від 70 до 80 км/год. І так протягом усіх 250 км.
5
Другі 250 км рухайтеся точно так же, але обороти варіюйте в діапазоні між 2500 і 3000 об/хв. Швидкість буде підвищуватися від 80 до 90 км/год. По закінченні проведіть заміну масла. Наступні 500 км рухайтеся з плавним зміною обертів від 3000 до 3500. І останні 500 км плавно підвищуйте і знижуйте оберти від 3000 до 4000 об/хв. Швидкість варіюйте від 80 до 100 км/год. По закінченні замініть масло і промийте двигун.
6
В процесі обкатки використовуйте штатний моторне масло, залите на заводі-виробнику або імпортне мінеральне з SAE 15W40 або 10W30. По завершенні процесу обкатки застосовуйте будь-яке масло, навантаження на двигун підвищуйте плавно, уникайте різких підвищень оборотів. Наступні заміни масла проведіть після пробігу в 5000 км, 7500 км і 10000 км.
7
До досягнення загального пробігу в 10 000 км Не крутіть двигун більш, ніж до 4500 об/хв. Неприпустимі зайві навантаження автомобіля, рух по бездоріжжю, їзда з причепом, перевезення надмірно важких вантажів.
Зверніть увагу
Ви повинні пам'ятати, що нову машину обов'язково потрібно обкатати, щоб надалі він прослужив вам вірою і правдою довгі роки. Перед тим, як обкатати новий автомобіль, слід знати, які саме процеси відбуваються в його основних вузлах і агрегатах.
Корисна порада
Навіть якщо ви вважаєте, що придбана вами машина не потребує особливому режимі, оскільки сучасні деталі не вимагають притирання, а двигун обкатаний в заводських умовах, ви повинні пам'ятати, що будь-який автомобіль, навіть якщо виробник не вказує необхідність спеціального режиму обкатування. Обкативая нову машину, намагайтеся уникати маршрутів, що дають більше навантаження на двигун і ходову частину.