Як подивитися, Яка материнка. де подивитися Яка материнська плата.

Материнська плата є головною деталлю комп'ютера. Для користувача знати її модель необхідно в багатьох ситуаціях, наприклад, для оновлення драйверів або модернізації комп'ютера. Особливо в другому випадку, якщо ви не будете знати модель плати та її можливості, ви просто не зможете підібрати комплектуючі, які для неї підійдуть.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма CPU-Z;
  • - програма AIDA64.
Інструкція
1
Найлегший спосіб дізнатися, яка материнська плата на вашому комп'ютері, навіть не включаючи його, - це подивитися технічну документацію. Повинна бути спеціальна книжечка, де написана модель системної плати і всі її характеристики. Але це в тому випадку, якщо у вас є така документація. При покупці ПК її могли і не видати, або вона просто могла загубитися.
2
Також існує багато програм, за допомогою яких можна легко визначити системну плату. Одна з найпростіших програм називається CPU-Z. Скачайте її. Деякі версії програми запускаються без установки, інші необхідно інсталювати. Запустіть CPU-Z. Після її запуску з'явиться вікно. В ньому виберіть вкладку Mainboard. У виниклому вікні ви можете подивитися основну інформацію про вашу системної платі.
3
Третій спосіб підійде користувачам, які хочуть дізнатися вичерпну інформацію про пристрій. Знайдіть в інтернеті програму AIDA64 (поширюється на комерційних умовах). Поставте її на комп'ютер, після чого запустіть. Чекайте деякий час, програма почне сканування системи.
4
Коли AIDA64 запуститься, в лівому вікні виберіть вкладку «Меню». Тепер знайдіть параметр «Системна плата». Натисніть по стрілці поруч із параметром. Далі в розгорнулося меню виберіть знову «Системна плата». У правому вікні програми буде детальна інформація про вашу системної платі. Вікно буде розбито на кілька розділів залежно від типу даних. Знизу вікна будуть посилання на оновлення драйверів, BIOS і на сторінку на сайті виробника із зазначенням вашої моделі материнської плати. Можна скопіювати посилання в адресний рядок браузера або ж двічі клацнути по них лівою кнопкою мишки, і сторінка відкриється інтернет-браузером, який на вашій системі встановлений за замовчуванням.