Як зробити аксельбант.

Аксельбант - плетений шнур з металевими наконечниками, який здавна прикрашає військову форму. Ця декоративна деталь необхідна тим, хто займається історичною реконструкцією. Способи плетіння можуть бути різними, як і матеріал. Можна використовувати товсті металізовані або бавовняні нитки. Доречний і тонкий шнур. Все залежить від того, до якого часу належить військова форма і до якого роду військ належав персонаж, для якого ви її робите.
Вам знадобиться
  • - товсті металізовані нитки;
  • - тонкий шнур;
  • - металеві наконечники;
  • - дерев'яна дошка;
  • - цвях .
Інструкція
1
Аксельбант можна сплести з різної кількості пасом. Але в будь-якому випадку починати необхідно з петлі, оскільки відкриті кінці готового шнура і непривабливі, і не відповідають військовій формі. Відріжте від тонкого металізованого шнура 4 або 5 пасом, залежно від передбачуваного способу плетіння. Пасма повинні бути приблизно в 1,5 рази довше передбачуваного вироби. Зайве можна потім прибрати. Якщо нитка вийде коротше, теж не страшно. Нову можна вплести, хоча це і не дуже бажано.
2
Складіть пасма разом, відігніть сантиметрів десять і зробіть петлю. Короткий кінець обмотайте 1 раз навколо довгого і простягніть в його в петлю. Пасма сумістите з довгими, щоб їх вплести. Можна зробити це відразу ж, обв'язавши ділянку від кінця петлі до кінця коротких пасом одній з довгих ниток кілька разів. Правда, для цього одну з ниток треба зробити трохи довші, ніж інші.
3
Одягніть петлю на вбитий в дерев'яну дошку цвях. Якщо ви збираєтеся плести з чотирьох пасм, розсуньте їх. В цьому випадку нитки рухатимуться назустріч одна одній наступним чином. Візьміть 2 крайні нитки і проведіть їх назустріч один одному. Притримуючи їх середніми пальцями обох рук, вказівними і великими візьміть дві інші нитки і теж поведіть їх назустріч один одному, але між першою парою. Виходять зустрічні петлі, які повинні бути досить щільними. Знову проведіть перші дві нитки назустріч один одному між пасмами другої пари. Таким чином плетіть до місця кріплення металевих наконечників. Перегрупуються пасма, з'єднавши їх попарно. Цей спосіб плетіння хороший для тонкого, але досить жорсткого шнура.
4
З м'якших ниток можна зробити аксельбант іншого типу. Вам знадобиться п'ять пасом. Візьміть ліву пасмо, проведіть її під другий, над третьою, під четвертою та над п'ятою. Притримуйте, щоб початок косички НЕ розплітає. Таким же чином проведіть наступну пасмо, яка тепер крайня зліва. Підведіть її під ту, що була третьою, над наступною і до кінця. Таким чином плетіть майже до кінця вироби, залишивши невеликі шматки шнура. Закінчення плетіння закріпіть вузлом.
5
До низу шнура можна прикріпити металеві наконечники. В деяких родах військ замість них були пензлики з того ж шнура. Другий кінець ховається під погон або еполетів.