Як посадити цикламен.

Цикламен - це красивоцветущєє кімнатна рослина, батьківщиною якого є Середземномор'ї. Його квіти мають найрізноманітнішу забарвлення: білу, рожеву, жовту, червону, фіолетову. Цвітіння рясне і тривале. При гарному догляді росте протягом декількох років, причому цвітіння стає все більш і більш рясним.
Інструкція
1
Розмножують цикламен перський насінням. Крім того, рослина, вирощена з насіння, дуже добре пристосовується до мікроклімату кімнати і росте більш міцним і здоровим. Перед їх посадкою підготуйте грунтосуміш з листової землі і торфу в рівних частинах. На дно горщика покладіть дренаж з гравію або керамзиту. Насіння замочіть в теплій воді або стимуляторе зростання, наприклад, Епіне на добу.
2
Розкладіть насіння по поверхні грунту. Присипте їх шаром землі в один сантиметр і полийте. Зверху накрийте чорною плівкою і поставте горщик у тепле місце. Плівку періодично прочиняйте для провітрювання, грунт підтримуйте у вологому стані.
3
Перші сходи з'являться приблизно через місяць чи півтора, тому наберіться терпіння. Після того як з'явиться перший лист, сіянці распікіруйте в окремі ємності. Далі доглядайте як за дорослим рослиною, поливайте і підгодовуйте.
4
Отримати насіння можна і в домашніх умовах. Для цього квітуча рослина потрібно опиліть. Робіть це в січні. Клацніть середнім пальцем декілька разів по квітконосі. Пилок висиплеться і відбудеться запліднення. Досвідчені квітникарі для запилення також використовують сірник, за допомогою якої обережно струшують пилок з декількох квіток собі на ніготь і умочують товкач в пилок на нігті, вона повинна прилипнути до рильце. Таке запилення проводите щодня протягом тижня. Запліднені квітки відцвітуть, і через пару тижнів з'явиться коробочка з насінням.
5
Цикламен європейський краще розмножувати за допомогою бічних бульб. Навесні вийміть рослина з горщика, струсіть землю і промийте. Чистим ножем відокремте бічні бульби.
6
Посадіть бульбу неглибоко у вологий ґрунт, причому не засинайте його землею повністю, а лише на третину або половину. При такому способі активізується зростання бутонів. Якщо ви хочете прискорити появу нових листків, то засипте бульба повністю, але після того як листя з'являться, пересадите його ще раз, не засинаючи повністю грунтом.