Як перевірити швидкість читання.

Читання у першому класі є для школяра предметом навчання. Він вчиться розпізнавати і правильно вимовляти букви, складати з них склади й цілі слова. Розвивається дикція і вміння читати вголос. З віком предмет навчання переростає в засіб навчання. Важливим стає не тільки вміння швидко читати, а й розуміти прочитане. Тому перевірка швидкості читання на різних етапах розвитку відрізнятиметься.
Інструкція
1
У початкових класах перевіряється швидкість читання вголос. Для цього береться нескладний текст - дитяче оповідання або казка. По сигналу дитина починає читати, а вчитель засікає час секундоміром. Перевірку швидкості можна проводити двома способами. У першому способі учень прочитує запропонований текст повністю. Кількість слів в тексті бажано прорахувати заздалегідь. І, згідно показаному часу, визначається, яке в середньому кількість слів було прочитано за хвилину. Другий спосіб - завести таймер на хвилину. По досягненні хвилини дитини зупиняють і вираховують прочитане кількість знаків або слів.
2
До кінця першого року навчання швидкість читання вголос повинна бути не менше 30 слів на хвилину. У другому класі - не менше 50 слів за хвилину, в третьому - від 60 слів за хвилину, а в четвертому - від 90. У 3-4 класі перевіряється швидкість читання не тільки вголос, а й «про себе». У третьому класі швидкість читання «про себе» повинна складати не менше 80 слів за хвилину, в четвертому - не менше 110.
3
З другого класу при оцінці швидкості читання враховується не тільки темп, але і якість вимови слів, допущені помилки, складність тексту, виразність, наявність смислових пауз, розуміння змісту тексту. Для перевірки розуміння змісту тексту підготуйте кілька запитань і задайте їх дитині після про читання : «Про кого чи про що йшла мова в тексті? Як звали головного героя? Чим закінчився розповідь? Який можна зробити висновок з прочитаного? »
4
Спеціальну програму «Перевірка швидкості читання » в 2004 році розробив Сергій Вікторович Зубрин. Програма містить 24 тексту і розрахована на учнів 1-4 класів. Тексти в ній класифіковані за довжиною і по складності. Складність тексту зростає від початку навчального року до його кінця, від першого класу до четвертого. При наявності комп'ютерного класу ця програма дозволяє оцінювати швидкість читання одночасно у декількох учнів.