Як визначити індекс маси тіла.

Індекс маси тіла (ІМТ) - це формула, розроблена бельгійським вченим Адольфом Кетеле в середині 19 століття. Цей показник використовується для того, щоб визначити ступінь повноти людини і пов'язані з нею ризики для його здоров'я.
Вам знадобиться
  • ваги, сантиметрова стрічка, калькулятор
Інструкція
1
Проведіть вимірювання, необхідні для розрахунку індексу маси тіла . Для цього встаньте на ваги і визначте свою вагу в кілограмах. Потім, використовуючи ростомір або звичайну сантиметрову стрічку, виміряйте свій зріст і запишіть його в метрах. Дані зросту в метрах зведіть в другу ступінь.
2
Підставте свої дані у формулу розрахунку. Вона виглядає таким чином I = m/h2 де m - це вага в кілограмах, а h - це зростання в метрах. Відповідно, вага в кілограмах потрібно розділити на квадрат зростання в метрах. Отриманий результат і буде самим індексом (I).
3
Порівняйте свій результат з середніми значеннями і визначте свій ваговій статус. Якщо ваш індекс менше 18,5, то це говорить про нестачу маси тіла . Значення від 18,5 до 24,9 говорять про нормальній вазі. Ну а показники від 25,0 до 29,9 вказують на надмірну вагу.
4
Для тих, хто не хоче сам займатися підрахунками індексу маси тіла , існують готові таблиці розрахунків. У них потрібно тільки знайти у шпальтах найближчим до вашого значення зросту і ваги і відповідний їм показник ІМТ. Потім це значення також слід співвіднести із середнім значенням для визначення вагового статусу. Крім того, існують і готові комп'ютерні програми, які самі розраховують такий індекс і супроводжують результат коментарями.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tUTRh_o6KC8
Зверніть увагу
Важливо пам'ятати, що індекс маси тіла не є строгим медичним параметром, тому робити на його підставі будь-які однозначні діагностичні висновки не варто. Значення індексу маси тіла найчастіше використовуються як статистичні показники. Вони служать для загальної оцінки кількості жиру в організмі людини і є непрямим підтвердженням надмірності або нестачі ваги і наявності пов'язаних з цим потенційних загроз здоров'ю. Для більш точної картини враховують і інші параметри, наприклад, стать, вік, заняття спортом і т.д.
Іноді ми намагаємося позбутися всіма можливими способами від зайвої ваги. Але, незважаючи на це, він не здається. Можливо, причина в тому, що він зовсім не зайвий. Всі індексатори зайвої ваги розраховані на середньостатистичну людину, і ви вправі відрізнятися від нього.
Вам знадобиться
  • - Підлогові ваги;
  • - ростомір;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Для початку визначте тип вашої статури. Це можна з'ясувати по міжреберному кутку, точніше сказати, за його величиною. Долоні покладіть по лініях самих нижніх ребер. Подивіться, під яким кутом відбудеться їх змикання. Якщо кут гострий, значить тип вашої статури астенічний. Якщо ж долоні зімкнулися під прямим кутом, то ви володієте статурою атлетичного типу. У міцних кремезних людей, як правило, пикнический тип - при тупому міжреберному вугіллі.
2
Порахуйте BMI (Body Mass Index) - індекс маси тіла. Виміряйте свою вагу в кілограмах і розділіть на зростання в сантиметрах, зведений у квадрат. У світі даний показник визнаний основним.
3
Врахуйте, проте, що критерії норми у всіх теж різняться. Найчастіше за норму береться рубіж 24, 9. Більш суворий рубіж виділив французький дієтолог Мішель Монтіньяк, який стверджує, що в нормі фігура при BMI від 20 до 23, надмірна вага - при BMI 24-29. Якщо ж BMI перевищує показник 30, то мова йде вже про ожиріння.
4
Проте в США рубіж більш демократичний: не рекомендується навіть думати про схуднення, якщо BMI не перевищує 30. При показниках 30-40 пропонується зайнятися підбором дієти, і тільки коли індекс досягає 40, рекомендується звернутися до ендокринолога. Цей спосіб підійде людям худне і тим, хто контролює свою вагу.
5
Відомий кардіохірург Майкл Е. Дебейки склав таблицю, орієнтуючись на вплив ваги на стан серцево-судинної системи. Визначте свою статуру «на око», виміряйте зростання і відповідно цими даними обчисліть кордону ваги. Ви схильні тим більшому ризику захворювання серцево-судинної системи, чим більше ваш показник перевищує верхнє число. Цей спосіб підійде людині, для якої краса фігури абсолютно порівнянна з фізичним здоров'ям.
6
Визначте індекс тіла за вмістом у тілі жиру. У чоловіків відсоток жиру повинен становити не менше 12% і не більше 18%. У жінок - від 18% до 25%. Дані зарубіжних медиків свідчать про те, що жінка має найкращим вагою для здоров'я при 22% жиру. Скористайтеся вагами зі спеціальною вбудованою функцією, але ці показники будуть приблизними. Щоб ви змогли точно визначити відсоток жиру, пройдіть процедуру денситометрії. Цей вид визначення індексу тіла підходить бажаючим скорегувати свою фігуру, надавши їй потрібні форми.