Як полагодити блискавку на чоботях.

Іноді трапляється, що в самий невідповідний час ламається блискавка на чоботях або черевиках. Буває, що ламається язичок або розходиться блискавка цілком. Здається, що нічого не можна виправити, і взуття доведеться відправити у відро для сміття. Але це зовсім не так. Це можна спробувати відремонтувати. Існує кілька методів для цього.
Інструкція
1
Зверніться в ремонт взуття. Майстер грамотно і швидко замінить частину або саму блискавку. В цьому випадку не залишиться слідів, все буде дуже красиво і акуратно.
2
Відремонтуйте блискавку в домашніх умовах. Можливо частково зламалася частина бігунка - це рухома частина конструкції, яка застібає замок. Якщо зламався язичок на бігунку і стало складно застібати, замініть його на скріпку в колір взуття. Її можна знімати й одягати в моменти, коли необхідно взутися. А можна залишити висіти постійно.
3
Замініть бігунок тріснутий і розвалився. На його звороті подивіться номер і підберіть такий же в магазині швейної фурнітури. Приберіть обмежувач. Розігніть його за допомогою металевих кусачок. Намагайтеся його не зламати, так як він стане в нагоді надалі. Одягніть нову деталь на місце колишньої. Одягніть знятий обмежник, акуратно затисніть його.
4
Відремонтуйте бігунок, якщо зовнішніх ушкодження немає, а блискавка розходиться. В цьому випадку ослабли обмежувальні полози, які затискають блискавку. За допомогою плоскогубців трохи стисніть бігунок у країв, там де відбувається з'єднання ланок блискавки. Якщо не вдається чи ні результату, зніміть бігунок з взуття. Для цього разогните обмежувач. І стисніть полози бігунка, але не перестарайтеся. Якщо сожмете занадто сильно, не зможете повернути його назад. Одягніть знову і перевірте, як функціонує. Не забудьте поставити обмежувач знову. Якщо не вийшло, замініть бігунок.
5
Змініть блискавку у випадку, коли кілька ланок відсутні. Але робити це в взуття потрібно обережно. Акуратно розпоріть шви, підберіть потрібну застібку і ушийте на колишнє місце. Для взуття будуть потрібні спеціальні нитки та голки. Краще вшити її на машинці. Існує спеціальна лапка для вшивання блискавок. Шов повинен бути ідеально рівним, щоб не було вигинів і заломів.