Як набрати з поперечної нитки.

Поперечна нитка (або протяжка) - це «місток», що з'єднує дві сусідні петлі в ряду по горизонталі. В процесі в'язання він може знадобитися для виконання додаткових петель. Це дозволяє розширювати різні елементи крою (рукава, лінію талії, клини спідниці та інше). Можна зробити прибавки майже непомітними, з певним нахилом або залишати на в'язаному полотні невеликі отвори - вони цікаво обіграють деталь одягу і підкреслюють її форму.
Вам знадобиться
  • - дві прямі або кругові спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Довяжіте виріб до місця необхідного розширення полотна. Щоб зробити надбавку з поперечної нитки в особовому горизонтальному ряду, виконайте, принаймні, одну петлю на правій (робочої) спиці.
2
Введіть ліву спицю під поперечну нитку, що простягнулася між сусідніми петлями на правій і лівій спицях. При цьому рухайте робочий інструмент із зворотного боку роботи вперед.
3
Перекрутіть протяжку, після чого пров'яжіть її за передню стінку (як звичайну лицьову петлю). При такому розширенні в'язання виходять прибавки з нахилом вправо. З лицьового боку виробу вони ненаметанний очей їх майже не помітить.
4
Закінчите лицьовій ряд і спробуйте додати з протягання виворітну петлю. Для цього вам необхідно ввести ліву спицю (знову робиться рух вперед) під поперечну нитку між сусідніми петлями на різних спицях. Далі слід провязать протяжку як звичайну виворітну петлю (за передню часточку).
5
Зробіть додаток з поперечної нитки таким чином, щоб утворився нахил вліво. При цьому спиця вводиться під протяжку у зворотному напрямку - спереду назад.
6
Потім поперечна нитка перекручується, і виконується лицьова схрещена петля (провязав за задню стінку).
7
Якщо необхідно зробити додаток в'язаного полотна з вивороту роботи, то дійте за зразком. Однак у цьому випадку вив'язується виворітна схрещена петля.
8
Потренируйтесь у виконанні декоративних збільшень. Цей спосіб дозволяє зробити вертикальний ряд отворів в місцях провязани поперечних ниток. Дійте з «обличчя» роботи: введіть ліву спицю під протяжку, але не перекручуйте її, а пров'яжіть як лицьову схрещену.
9
У виворітного ряду введіть ліву спицю рухом назад і пров'яжіть поперечну нитку, як звичайну виворітну петлю.
10
Додавати петлі можна усередині одного горизонтального ряду. При цьому пров'язується протяжка, що з'єднує сусідні петлі нижчого ряду. Нанизайте поперечну нитку на ліву спицю і пров'яжіть її як лицьову: - введіть спицю спереду назад; - протягнете нитку; - надягніть вийшла петлю на праву (робочу) спіцу.Еслі при цьому протяжка не перекручується, то на полотні з'являються отвори. Щоб їх не було, робіть схрещені петлі.
Зверніть увагу
Будьте уважні - нанизуючи протяжку з лівої спиці на праву, завжди дотримуйтеся малюнка на в'язаному полотні.