Як записувати гітару.

І початківцю гітаристу, і запеклому професіоналові завжди хочеться якось зберегти свої композиції, відкриття, прийоми. В нотах не завжди все запишеш, та й не всі зможуть зрозуміти. А треба б зробити так, щоб кожен, кому покажеш - зрозумів. Для цього можна зняти свою творчість на відео, але знову ж постраждає якість звуку.
Інструкція
1
Найбільш простий спосіб запису - це професійна студія. Правда варто враховувати, що оплата там погодинна, плюс коштує це далеко не малих грошей. Так що якщо ви ще не на стільки відомий і популярний музикант, що продюсери обсипали б вас надзвичайними гонорарами, то тоді є інший шлях.
2
Є й більш простий і дешевий спосіб запису. Один з них - це встановити на комп'ютер одну або декілька програм, орієнтованих на роботу і запис звуку. Це може бути Sony SoundForge, FL Studio, Dance Mix та інше. В даному питанні вибір дійсно величезний
3
Після установки підключаємо інструмент до комп'ютера. Знову ж слід допустити обмовку, що можна з'єднати безпосередньо, а можна записати звук за допомогою мікрофона. Перший спосіб буде трохи важче, але якість звуку не постраждає. Другий спосіб значно легше першого, але це позначиться трохи на якості звуку. Однак не варто думати, що при записі через мікрофон звук вийде як дзвінок у мобільного телефону середини дев'яностих років. Звук буде гідної якості.
4
Отже, перший спосіб. З'єднуємо гітару, «комбік» і комп'ютер. З'єднуємо колонку і комп'ютер. Варто врахувати, що «джеки» у шнура і у мікрофонного входу комп'ютера різні за розміром. Тому варто завчасно подбати про переходнике. З'єднуємо колонку з комп'ютером, гітару з колонкою, запускаємо програму, і починаємо запис.
5
Тепер другий спосіб. Підключаємо мікрофон до комп'ютера. Залежно від моделі мікрофона, варто також врахувати можливість різниці «джеков». Однак якщо придбати мікрофон для комп'ютера, то це питання не постане. Так як його «джек» повністю збігається з роз'ємом.
6
Після підключення і запису залишається тільки звести вийшов матеріал і можна з гордістю демонструвати його друзям і знайомі.
Програма FL Studio створена спеціально для запису музичних файлів та їх обробки. Крім того, з її допомогою можна накладати музику на записаний голос. Зведений матеріал зберігається, як правило, у форматі MP3 або WAV.
Інструкція
1
Якщо у вас вже встановлена програма, просто запустіть її. За допомогою панелі управління включите мікшер. Потім ви побачите відкрилося вікно, в якому відобразяться наявні драйвери. З них ви повинні вибрати тільки один (той, через який і проводитиметься запис). Прикладом такого драйвера може стати Realtek. Після виконання всіх необхідних дій закрийте вікно.
2
Тепер вам знадобиться кнопка запису, клікніть на неї. Після того, як на екрані з'явиться меню, виберіть у ньому графу Audio into the playlist as an audioclip. Відразу після цього піде відлік часу. І як тільки встановлені три секунди минуть, розпочнеться запис файлу. Ви можете зупинити її в будь-який момент, скориставшись кнопкою «Стоп». Цим процес запису файлу і вичерпується.
3
Однак вам знадобиться ще й обробка створеного матеріалу. Як тільки ви збережете файл, знову відкрийте його через програму FL Studio. Як тільки зробите це, виведіть матеріал на будь-який канал мікшера (скажімо, на третій або четвертий, це не зовсім байдуже). Зверніть увагу, що для виконання даної дії вам буде необхідно відкрити ту ж вкладку, що і в першому кроці. При прослуховуванні музичного файлу ви напевно почуєте шум на задньому фоні. Позбутися його (або хоча б зробити його не таким помітним) ви можете завдяки функції Limiter. Вся інша обробка виробляється, як правило, вже повністю по своєму смаку.
4
Хорошим і зручним доповненням до зазначеної програмі може стати додаток Adobe Audition. Воно виявиться корисним в тому випадку, якщо у вас буде запис голосу, і ви захочете накласти на неї музику (або навпаки). Варто відзначити, що в управлінні вона досить проста: для запису мінуса, наприклад, натисніть кнопку під назвою «мультитреки». Після цього відкриється вікно зі списком музичних файлів. Виберіть потрібний, а потім клікніть на значок "R" або «З» (в залежності від того, якою мовою працює програма, встановлена на вашому комп'ютері).