Як кріпити пластикову вагонку. Як змонтувати пластикову вагонку.

Пластикова вагонка дає можливість з легкістю обробити приміщення, не звертаючи увагу на його функціональну належність. Її використовують як дня внутрішніх робіт, так і для обробки балконів і лоджій. Особлива перевага матеріалу в простоті його монтажу - з ним впорається навіть людина, у якої немає досвіду будівельних робіт.
Вам знадобиться
 • - Дерев'яні рейки;
 • - пістолет для скоб;
 • - скоби;
 • - пила;
 • - саморізи;
 • - дриль.
Інструкція
1
Перед тим як кріпити пластикову вагонку , необхідно створити каркас. В принципі, не забороняється приклеювати її рідкими цвяхами прямо до стіни, але це можливо лише в тому випадку, коли поверхня ідеально рівна. Найчастіше таке можливо лише при обробці стін гіпсокартоном. При звичайній споруді навіть в панельних будинках стіни мають свої вади, і вагонка просто не буде триматися. Каркас же дозволить вирівняти поверхню і спростить кріплення.
2
Для створення обрешітки прикріпіть на саморізи по всій поверхні стіни рейки однієї товщини по горизонталі. Відстань між рейками має бути в межах 0.5 метра. Така обрешетка дозволить надійно закріпити вагонку .
3
Кріплення пластикової вагонки може здійснюватися цвяхами з широкими капелюшками, саморізами або спеціальними скобами. Останній спосіб найбільш простий і дозволяє заощадити масу часу, так як виступ кріпильної планки досить вузький, і закріплювати її саморізами і цвяхами не надто зручно.
4
Відміряйте бажану висоту панелі і відріжте її пилкою або ножівкою з дрібними зубцями. Для того щоб не травмувати руки під час роботи про обрізаний край, його можна обробити дрібним наждачним папером, яка вирівняє всі нерівності.
5
Вставте першу панель в стартову смугу або куточок і закріпіть її край за допомогою скоб у тих місцях, де кромка стикається з каркасною рейкою. Фактично виходить, що кожна панель кріпиться в 5-6 місцях. Потім вставте в наявні пази наступну вагонку і закріпіть її аналогічним методом. Так можна закріпити панелі не тільки на стіні, але і на стелі.
Корисна порада
Найскладніше вставляти останню вагонку в фінішну планку, тому простіше всього надіти куточок на неї відразу, після чого просто вставити вагонку в пази. Фактично вона буде утримуватися на крепежной планці попередньої панелі і упиратися в стіну.
Область застосування дерев'яної вагонки має широкий спектр - наприклад, декоративне оздоблення різних поверхонь при ремонті, облицювання стель і стін до обшивки балконів і лоджій в міських квартирках. Крім того, як приємно увійти в парне приміщення лазні або сауни, яке оббите сосновими панелями, від яких йде лісовий аромат. Альтанки, літні веранди і кухні на дачі - скрізь цей матеріал просто необхідний.
Вам знадобиться
 • - дерев'яні рейки;
 • - дюбеля і саморізи по дереву;
 • - перфоратор;
 • - тонкі нвозді з малими капелюшками;
 • - плінтус;
 • - захисні склади;
 • - рівень і висок.
Інструкція
1
Зробіть на поверхні стіни обрешітку, для цього візьміть дерев'яні рейки і прикріпіть їх до неї. При цьому враховуйте, якщо вагонка встановлюватиметься вертикально, то їх слід монтувати горизонтально, або навпаки. Відстань між рейками має становити 0,5-1 метр. Елементи обрешітки повинні також знаходиться в одній площині, для цього використовуйте схил, рівень і дерев'яні підкладки. Якщо стіну вирівняти не виходить, візьміть рейку і знайдіть саме виступаюче місце. Потім, рівнем виставте її по горизонталі і вертикалі. Закріпіть за допомогою дюбелів і саморізів по дереву.
2
Візьміть двометровий рівень і прикладіть до рейки. Позначте точку під стелею. Прикладіть в цьому місці другу рейку і рівнем вирівняйте її з попередньою, для цього чи підкладіть під неї підкладки, або приберіть зайву штукатурку зі стіни. Може навіть доведеться рубанком стесати зайву деревину з рейки. Третю рейку виставте щодо двох попередніх.
3
Прибейте першу панель вагонки в кутку. Для кріплення її до обрешітки застосовуйте тонкі цвяхи (20 мм) з маленькими капелюшками, інакше дерево може розколотися. Прибивайте цвяхи або по центру дошки, що буде міцно, або, щоб зберегти зовнішній вигляд - в пазах. Крім того, можна застосувати спеціальну скобу для кріплення. Наступну панель вагонки вставляйте в паз попередньої і таким чином "набирайте" стіну. Знизу і зверху прибийте декоративний плінтус.
4
Нанесіть на поверхню дерева захисний склад. Крім того, можна покрити стелю і стіни лаком (в приміщеннях нітролак не використовують). Торгові мережі сьогодні пропонують екологічно безпечні, водорозчинні і алкідні захисні склади. Залежно від вибору, оброблена ними деревина може бути глянсовою або матовою. Вагонку в приміщенні можна розташовувати в будь-якому напрямку, навіть по діагоналі. У вузьких кімнатах краще підійде горизонтальне, таким чином візуально воно стане нижче і ширше. Установка панелей вертикально дасть можливість зробити приміщення «вище». При діагональної обшивці потрібно брати матеріал із запасом, до того ж вона більш витратна і складніша при монтажі.