Як розпізнати краснуху.

Краснуха - це заразне інфекційне захворювання, яким хворіють переважно діти. У більшості випадків, хвороба переноситься легко. Проте вірус представляє загрозу для вагітних жінок, оскільки провокує розвиток вад у плода. Тому важливо виявити краснуху у дитини, щоб вчасно ізолювати його від оточуючих.
Інструкція
1
Основною ознакою краснухи є блідо-рожевий висип. Уважно огляньте шкірні покриви дитини. Якщо на тілі присутні овальні або круглі плями розміром 2-5 мм, які розташовані переважно на сідницях, спині, згинах колін і ліктів, найімовірніше, у дитини дійсно краснуха. Зверніть увагу на ступні і долоні, при цій дитячій інфекції висип на них відсутня. При краснусі елементи висипу не підвищуються над поверхнею шкіри і не зливаються один з одним. Висип блідне і проходить через 3-5 днів також раптово, як і з'явилася.
2
Обмацайте завушні, задньоийні і потиличні лімфатичні вузли. При краснусі ви відчуєте, що вони збільшені до 1-1,5 см. Дитина, найімовірніше, буде скаржитися на біль при пальпації.
3
Виміряйте температуру. Її підвищення в межах 38 градусів у поєднанні з вищеописаними симптомами може вказувати на краснуху . Однак нерідко буває, що температура тіла залишається незмінною.
4
Огляньте зів дитини, при краснусі він часто гиперемирован. Малюк може відчувати біль і першіння в горлі, внаслідок чого виникає подкашливание і поперхіваніе.
5
Здайте загальний аналіз крові. При краснусі найчастіше відзначається незначна лейкопенія (зниження рівня лейкоцитів) і прискорення ШОЕ.
6
Здайте аналіз крові на антитіла до краснухи. Це дослідження - найбільш точний спосіб підтвердити або виключити інфекцію. Першу пробу крові здайте на 3-й день висипань, другу - на 10-й. Наростання титру антитіл підтверджує діагноз.
Зверніть увагу
Хоч краснуха в більшості випадків і не представляє небезпеки для дитини, ізолюйте його на весь час хвороби щоб уникнути поширення інфекції.
Корисна порада
Кращим профілактичним засобом проти краснухи є планова вакцинація.