Як видалити пляму від клею з одягу. Як очистити плями від клею на тканині.

При попаданні на одяг клей залишає стійкі плями, що не відпираються звичайним способом. Такі плями підлягають попередній обробці. Способи і засоби для видалення плям залежать від складу клею та виду тканини, яку потрібно очистити.
Вам знадобиться
 • - засоби для обробки плям від клею;
 • - ватний диск;
 • - тазик.
Інструкція
1
Якщо ви випадково забруднили одяг клеєм ПВА, обробіть пляма спиртовмісної рідиною за допомогою ватного диска або губки. Замість спиртсодержащих коштів можете скористатися столовим оцтом. Потім розчиніть у воді синтетичне миючий засіб, покладіть в нього виріб на 2 години, прополощіть в холодній воді, виперіть звичайним способом, відповідним для даного виду тканини.
2
Для видалення силікатного клею налийте в таз теплої води, розчиніть порошок, додайте 2 столові ложки соди, замочіть виріб на 2-3 години, потріть пляма за допомогою щітки або губки, прополощіть тканину, виперіть звичайним способом.
3
Для видалення супер моменту або моменту використовуйте ватний диск з ацетоном. Ретельно протріть пляма , виперіть виріб. Не використовуйте ацетон на шовкових тканинах, оксамиті, ацетаті, вовни. Для видалення клею з зазначених тканин, зробіть насичений кислий розчин, розчинивши в 100 мл води 20 г лимонної кислоти або столову ложку 70% оцту, змочіть диск, обробіть пляма , виперіть тканина. Якщо пляма відразу не віддалилося, повторіть обробку. Пам'ятайте, що клей супер момент дуже стійкий і його не завжди вдається видалити в домашніх умовах, тому можна скористатися послугами хімчистки.
4
Плями від канцелярського клею змочіть холодною водою, потріть шматком мила, виперіть тканина звичайним способом, відповідним для даного виду тканин.
5
Щоб видалити казеїновий клей, використовуйте гліцерин, нашатирний спирт, бензин, розчинник. Для використання будь-якого засобу змочіть диск, обробіть пляма , залиште на 30 хвилин, повторіть обробку, виперіть тканина звичайним способом.
6
Якщо одяг забруднена столярним клеєм, замочіть її на кілька годин в теплому мильному розчині, прополощіть, виперіть звичайним способом.
7
У сфері торгівлі представлені пляма виводітелі для видалення клею в широкому асортименті. Перед використанням ознайомтеся з інструкцією і зробіть обробку плям згідно з рекомендаціями від виробника.
Клей може мати різний склад, але незмінно залишає на одязі стійкі плями, які неможливо відіпрати звичайним способом, тому перед пранням всі плями слід обробити. Способи обробки залежать від того, який вид клею залишив забруднення.
Вам знадобиться
 • - бензин високого очищення;
 • - харчова сода;
 • - мило «Антіпятін»;
 • - господарське мило;
 • - розчинник;
 • - уайт-спірит;
 • - денатурований спирт;
 • - гліцерин;
 • - пральний порошок;
 • - столовий оцет;
 • - нашатирний спирт;
 • - жорстка губка;
 • - щітка.
Інструкція
1
Видаляйте плями від клею ПВА денатурованим спиртом або столовим оцтом. Для цього рясно змочіть губку для миття посуду одним із зазначених коштів, ретельно протріть місця забруднень, через 20-30 хвилин виперіть тканина в пральній машині з використанням синтетичних миючих засобів.
2
Якщо ви забруднили одяг або скатертину силікатним клеєм, то відразу ж після виявлення плям замочіть виріб у теплій мильній воді на 3:00, через вказаний час ретельно намильте плями господарським милом, потріть губкою або щіткою, прополощіть у чистій воді, виперіть в пральній машині.
3
Другий спосіб видалити плями від силікатного клею, розчиніть у теплій воді 2 столові ложки порошку, ретельно збийте розчин, додайте 3 столові ложки харчової соди, ще раз розмішайте отриманий розчин, замочіть виріб на 3-4 години, потріть жорсткою щіткою , прополощіть у чистій воді, виперіть в пральній машині.
4
Супермомент і момент залишають дуже стійкі плями, які видаляйте за допомогою розчинника 646, високоочищеного бензину, гасу, уайт-спіриту або ацетону. Для використання даних коштів рясно змочіть губку, ретельно протріть всі забруднені місця, залиште на 30 хвилин, повторіть обробку, прополощіть тканину в мильному розчині, потім в теплій чистій воді, виперіть в пральній машині. Навіть агресивні розчинники не завжди можуть впоратися з забрудненнями від моменту і супермомента, тому при роботі з даними видами клею будьте дуже обережні, проводите склеювання в старому одязі, з якою в разі забруднення можна без жалю розлучитися.
5
Не користуйтесь агресивними розчинниками для видалення плям з делікатних тканин, спробуйте обробити місця забруднень розчином столового оцту і нашатирного спирту, змішаних в рівних пропорціях. Рясно змочіть пляма, протріть губкою, виперіть. Якщо всі зусилля по видаленню моменту і супермомента не привели до бажаного результату, то приклейте на місця з плямами аплікацію або вишивку.
6
Для видалення плям від канцелярського клею використовуйте мило під торговою назвою «Антіпятін» або звичайне господарське мило. Рясно змочіть тканину, намильте одним із зазначених коштів, промийте місця забруднень під проточною водою, виперіть виріб.
7
Для видалення плям від казеїнового клею змішайте гліцерин і нашатирний спирт в рівних пропорціях, нанесіть на пляму, протріть губкою, виперіть в мильному розчині.