Як вибрати насос для свердловини. Як встановити і запустити насосну станцію в колодязі.

Насосна станція - це електроприлад для подачі води з свердловини або колодязя. Вибір насосної станції залежить від індивідуальних потреб споживача. Все насосні станції поділяються на прилади з накопичувальним резервуаром, працюючі в автоматичному режимі і на звичайні, які включають в міру необхідності. Щоб підібрати насосну станцію для свердловини, слід розрахувати потужність, яка необхідна для одночасного запуску приладів, які споживають воду, та ознайомитися з технічними характеристиками.
Інструкція
1
Якщо ви хочете мати воду з-під крана, підключити пральну і посудомийну машину, душову кабіну, сантехніку, то вам буде потрібно потужна станція з накопичувальним резервуаром, який наповнюватиметься по мірі необхідності та подавати воду в усі точки будинку. Якщо ви плануєте проводити полив, наприклад, в саду і у вас немає необхідності підключати складну побутову техніку і мати воду з-під крана, вибирайте найдешевшу насосну станцію без резервуара. Ви включатиме її в міру необхідності для поливу і наповнення ємностей.
2
Характеристики будь-якої побутової насосної станції розраховані на подачу води зі стовпа в свердловині не більше 8 метрів. Якщо у вашій свердловині стовп води знаходиться нижче, то вам буде потрібно промислова насосна станція, яка стоїть на порядок дорожче.
3
Прочитайте технічні характеристики насосної станції та подивіться свої розрахунки потужності, яка вам буде потрібно для забезпечення всього будинку водою. Для розрахунку потрібної потужності керуйтеся параметрами споживання води приладами складної побутової техніки та власними потребами для подачі води, щоб її вистачало для одночасного задоволення всіх побутових потреб. Наприклад, полив городу і саду споживає 1 кубічний метр на годину, тобто вода подаватиметься з напором 3 метра в секунду. Посудомийна і пральна машина при одночасному включенні споживають 2 кубометра на годину, напір води подаватиметься зі швидкістю 5-6 метрів в секунду. Для душової кабіни потрібно потужність 1,5 кубометра на годину, для унітазу - половина кубометра. Складіть все потужності, які ви плануєте використовувати одночасно і відповідно до цього виберіть потужність насосної станції.
4
Також враховуйте вартість насосних станцій з однаковими характеристиками. Дуже часто розкручені бренди коштують на порядок дорожче, ніж такі самі прилади від виробників, які не рекламують свій товар, але він не менш якісний і надійний.
Зверніть увагу
Який насос вибрати для свердловини і які параметри потрібно знати для правильного вибору насоса? 5. Діаметр труб в свердловині. Всі ці параметри вказуються в паспорті на свердловину, який видається буровою компанією після буріння. Насосні станції. Насосна станція - пристрій, який знаходиться на поверхні землі і викачує воду зі свердловини через опущений шланг (ПНД-трубу).
Корисна порада
Насос для свердловин. Якщо глибина свердловини у вас 20 метрів і більше, то до вибору техніки потрібно підходити дуже уважно. В даному випадку вибирати потрібно тільки з свердловинних моделей, поверхневі й заглибні насоси не призначені для перекачування води з таких глибин. Монтаж і демонтаж насоса на такій глибині досить складні. Справа в тому, що труби на всій глибині будуть повні води, а значить, щоб просто витягнути насос доведеться заплатити його повну вартість, а може бути і ще більшу суму.