Як зарядити акумулятор aa. Як расчитать зарядку 9v батарейки.

Акумулятори типорозміру AA є одними з найпоширеніших. Вони можуть мати ємність від 450 до 2500 міліампер-годин. Такі акумулятори представляють собою вигідну альтернативу звичайним батареям того ж типорозміру.
Інструкція
1
Перш ніж здійснювати будь-які операції по зарядці акумуляторів типорозміру AA, переконайтеся в наступному: - що перед вами - дійсно акумулятори, а не батарейки; - що акумулятори є нікель-кадмієвих або нікель-метал-гідридних, а не якимись небудь еще.Помніте, що наявність слова "charge", "recharge" або "rechargeable" не завжди говорить про те, що прилад є акумулятором. Вони можуть входити до складу оборотів "not rechargeable", "non-rechargeable", "do not recharge" або аналогічних. Все це - попередження про те, що перед вами батарейка, і що перезарядці вона не підлягає.
2
Знайдіть на акумуляторі позначення ємності. Зазвичай вона виражена в міліампер-годинах. Переведіть її в ампер-години. Поділіть число, що вийшло на десять. Ви отримаєте номінальний струм заряду, виражений в амперах. Наприклад, ємність акумулятори дорівнює 1500 мАг, або, що те ж саме, 1,5 Ач. Тоді струм заряду дорівнює 0,15 А.
3
Заряджати акумулятори типорозміру AA найбільш раціонально НЕ парами, як це зазвичай робиться, а по одному. Джерело живлення для цього використовуйте з вихідною напругою, рівним 3 В.
4
Послідовно з кожним з акумуляторів, що заряджаються включите резистор, номінал якого розрахуйте наступним чином. Оскільки напруга розрядженого акумулятора становить 1,1 В, а джерела живлення - 3 В, падіння напруги на резистори на початку зарядки складе 1,9 В. Поділіть це значення на зарядний струм, виражений в амперах, і ви отримаєте номінал резистора, виражений в Омасі . До кінця зарядки, у міру того як напруга на акумуляторі підвищується, ток його заряду буде кілька падати.
5
Обчисліть мінімальну потужність резистора. Для цього помножте падіння напруги на ньому на ток заряду. Якщо останній виражений в амперах, потужність вийде у ВАТ.
6
Підключіть акумулятор послідовно з резистором до джерела живлення в полярності, відповідної аналогічному показнику самого джерела. Ведіть зарядку протягом 15 годин.