Як читати табулатури для гітари.

Подумати тільки - одне найпростіше винахід французів так суттєво полегшило життя мільйонів людей. Табулатура - найпростіше винахід, який дозволяє записувати ноти цифрами так, щоб їх було легко читати навіть початківцю гітаристу. Саме тому даний спосіб запису є на даний момент найпопулярнішим серед гітаристів.
Інструкція
1
Ці шість смужок з цифрами якраз і є табулатурою. У народі вони називаються значно простіше - «таби». Шість смуг, які зображені, показують положення шести струн гітари. Тільки це перевернутий варіант. Тобто свого роду вид зверху. Сама верхня струна на табулатурі буде самій нижній на гітарі. Отже, сама нижня лінія буде відповідати самої товстої - шостий струні. Можна побачити табулатуру з чотирма лініями. Не варто лякатися. Це табулатура для четирехструнной бас-гітари. Вони теж досить часто зустрічаються.
2
Зі струнами розібралися. Переходимо до цифр. Кожна цифра - це номер лада, на якому слід затиснути струну. А ось яку струну затискати - це вже знову дивимося по лініях. Відраховуємо, яка це струна зверху (припустимо, третя). І дивимося на цифру, яка стоїть на цій струні (наприклад, цифра «5»). Це означає, що потрібно затиснути третю струну на п'ятому ладу.
3
Коли зі струнами і з ладами все стане більш або менш зрозуміло, можна переходити до розучування різних композицій. При читанні табулатури слід пам'ятати, що вони читаються так само, як і слова в книзі - з ліва на право. Існує свій порядок, який необхідно дотримуватися. Не має значення, на якій струні яка цифра буде вказана. У неї своя черговість відтворення. Тому не треба відігравати все цифри на першій струні, а потім переходити на другу струну. Це в корені неправильний подход.Еслі на струні стоїть цифра «0», означає, що в даний момент струна ніде не затискається і звучить відкрито. Всі ж інші цифри точно відповідають номеру лада. Їх не може бути більше 24. Отже, максимально можлива цифра на табулатурі - 24.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DCpuzU9uOPI
Навчання грі на гітарі починається з азів нотної грамоти. Новачкам пропонують вивчити базові акорди і навчитися читати гітарні табулатури, які використовують для зручності гри на інструменті.
Інструкція
1
Табулатури - це графічний спосіб записати музику. На аркуші паперу малюють горизонтальні лінії: гітарні струни (6 - для шестиструнної гітари, 7 - для семиструнної). Потім їх нумерують від 1 до 6 (7) зверху вниз, від тонкої струни до самої товстої. Таким чином, верхня перша струна виявляється вгорі, а басова струна розташовується в самому низу під останньою цифрою.
2
На цих смужках пишуть цифри, які позначають номери ладів. Зверху вниз цифри розташовані в тому порядку, в якому необхідно витягувати звуки: - E (Мі) - 6я струна (найтовстіша); - A (Ля) - 5я струна; - D (Ре) - 4я струна; - G (Соль) - 3я струна; - B (Сі) - 2я струна; - E (Мі) - 1й струна (найтонша).
3
Цифри, розташовані один над одним, означають акорд, тобто витяг звуків з декількох струн одночасно. Відкрита (незажатая) струна позначається знаком 0, не звучна струна - Х. Довжина звуку визначається кількістю прогалин чи дефісів між цифрами. Знаючи ці умови, початківець музикант зможе зіграти найпростішу мелодію з першого разу.
4
Однак майте на увазі, що кожен музикант пише табулатури по-своєму. Тому перед тим як освоювати ту чи іншу пісню, уважно прочитайте супроводжуючі її пояснень. Крім цього, в деяких табулатурах замість цифр струни позначаються латинськими буквами, відповідними назвою нот звучання відкритих струн. Наприклад, перша, найтонша, струна в відкритому звучанні дає звук "мі", відповідно, позначається в табулатурі латинською літерою Е.
5
При роботі з табулатурами будьте уважні, оскільки іноді струни не містять ніяких чисел. Це значить, що при грі вони не повинні звучати. Пам'ятайте, що будь-яке написання мелодії - це лише схема, а тому потрібно спочатку послухати музику кілька разів, зрозуміти як вона записана в табулатурі, і лише тільки після цього грати її.
Зверніть увагу
Найбільша незручність табулатури полягає в тому, що ви не можете точно визначити, як довго повинна звучати певна нота.
Корисна порада
Перш ніж взятися за вивчення акомпанементу, прослухайте пісню кілька разів. І починайте вчити ноти.