Як лікувати коньюктивит у новонародженого. Коньюктивит у новонароджених лікування.

кон'юнктивітом називається запальне захворювання кон'юнктиви. Воно дуже часто зустрічається у новонароджених дітей. Однак кон'юнктивіт у дітей завжди протікає у багато разів легше, ніж у дорослих, і досить рідко призводить до розвитку різних ускладнень. Проте, боротися з дитячим кон'юнктивітом необхідно, і чим раніше почнеться лікування, тим швидше настане ефект позбавлення від неприємного захворювання.
Інструкція
1
Стафілококовий кон'юнктивіт є найпоширенішим ураженням кон'юнктиви у новонароджених. Спочатку уражається одне око, зовсім скоро - інший. Рясне гнійне виділення розташовується за століттями і виступає на віях. Для лікування зробіть дитині промивання хворого ока розчином антисептика - фурациліну або марганцівки.
2
Також можете застосувати тетрациклінову мазь. При цьому наносите мазь в невеликій кількості прямо на глазик, тоді вії у малюка не будуть злипатися.
3
Пневмококовий кон'юнктивіт. Зараження частіше відбувається ззовні. Зазвичай захворювання протікає досить гостро, практично завжди на обох очах. В цьому випадку повіки набрякають, з'являється певна точкова висип, утворюються біло-сірі плівки, які досить легко знімаються. Для лікування призначається також промивання очей антисептиками (наприклад, розчином фурациліну), а, крім них, - очні краплі у вигляді розчину левоміцетину. При правильному виконанні всіх призначень педіатра такий кон'юнктивіт у дитини виліковується приблизно через два тижні.
4
Гонококовий кон'юнктивіт є болючим і неприємним запаленням слизової оболонки ока. Він стає загрозливим, якщо його збудником доводиться гонококк Нейсера. В такому випадку ставиться діагноз «Гонобленорея». Поки не почали у всьому світі застосовувати профілактичні заходи (до 1917 року), Гонобленорея була причиною сліпоти безлічі немовлят. Зараження відбувається, коли головка плоду проходить через родові шляхи матері, яка страждає гонореєю. Запалення проявляється у малюка на другий-третій день після народження. Уражаються обидва ока. Повіки ущільнюються і набрякають, з'являються слизові і кров'янисті виділення, які переходять через 3-4 дня в гнійні і рясні. При підозрі на це захворювання проводять бактеріологічне дослідження. Тому кожній дитині відразу після його народження обробляють повіки спеціальним розчином борної кислоти, а також закапують 1% розчин нітрату срібла.
5
Хламідійний кон'юнктивіт (трахома) - його викликають хламідії при попаданні на слизову оболонку ока новонароджених під час проходження їх по родових шляхах матері, яка хворіє генітальним хламідіозом. У дитини спостерігаються набряк повік, рясні слизові гнійні виділення, також на стороні ураженого ока значно збільшуються привушні лімфатичні вузли. Основним принципом лікування в цьому випадку є загальна антибактеріальна терапія. При цьому в якості місцевої терапії застосовують промивання очей розчинами фурациліну і марганцівки. За нижню повіку можна закласти тетрациклінову мазь. Хворій дитині призначають азитроміцин, піклосідін або ломефлоксацин в краплях.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bjsjSk7jJ9c
Зверніть увагу
Складність лікування коньюктивита у маленьких дітей полягає в тому, що малюки, відчуваючи печіння і свербіж в очі, постійно їх труть ручками. Око можна вважати здоровим, коли збудник інфекції ліквідовано. Як правильно лікувати коньюктивит. Перед процедурою завжди мийте руки, мийте з милом іграшки, кожен день міняйте або пропрасовуйте праскою наволочки. Для лікування краще використовувати краплі з крапельницею.
Корисна порада
Чим раніше Ви почнете лікувати коньюктивит у маленької дитини, тим швидше піде процес одужання. Діти більш старшого віку скаржаться на відчуття стороннього тіла в оці, печіння, неприємні відчуття. В таких випадках може значно погіршуватися гострота зору, різкість, дитина може говорити, що він бачить «нечітко, розмито». У маленької дитини до віку семи років кон'юктівіт протікає в дуже гострій формі, ніж у старших дітей і дорослих.