Як підключити до комп'ютера два жорсткі диски.

Для підключення до комп'ютера в якості другого жорсткого диска зовнішнього пристрою, призначеного для роботи через USB-порт, достатньо тільки підключати провід відповідні роз'єми на корпусах обох пристроїв. Складніший процес установки стаціонарного жорсткого диска в якості другого основного накопичувача в системному блоці комп'ютера. Нижче описана послідовність дій саме для цього варіанта.
Інструкція
1
Завершіть роботу операційної системи, вимкніть комп'ютер і від'єднайте кабель. Розташуйте системний блок таким чином, щоб мати вільний доступ до обох його бічних поверхнях.
2
Зніміть обидві бічні панелі. Як правило, для цього достатньо відкрутити по два гвинтика, що з'єднують їх із задньою панеллю, а потім зрушити сантиметрів на 5 назад і прибрати куди-небудь не дуже далеко.
3
Встановіть новий жорсткий диск в один з вільних слотів в корпусі. Робіть це акуратно, щоб не від'єднати випадково проводів, яких усередині корпусу є з надлишком. Роз'єми для підключення живлення і шини даних повинні бути з боку материнської плати, а закріплюється жорсткий диск чотирма гвинтиками - по два з кожного боку корпусу системного блоку. Як зразок розміщення та закріплення використовуйте вже встановлений вінчестер.
4
З'єднайте кабелем живлення і кабелем даних («шлейфом») новий жорсткий диск і материнську плату. Ці дроти розрізняються залежно від типу встановлюваного вінчестера (IDE або SATA), але в будь-якому разі їх роз'єми мають несиметричну форму і вставити коннектори можливо тільки одним способом, тому помилитися ви не зможете. Знайти потрібні слоти на материнській платі вам допоможе вже встановлений жорсткий диск - шукані роз'єми повинні розташовуватися поруч з тими, які використані для його підключення. На корпусах вінчестерів, що використовують шину IDE, є перемички, за допомогою які встановлюється ієрархія встановлених в комп'ютер дисків - один з них повинен бути позначений як первинний, а всі інші - як вторинні. Однак у більшості випадків використовувати їх немає необхідності, так як BIOS здатний сам розібратися в конфігурації пристроїв при встановлених за замовчуванням перемичках.
5
Переконайтеся, що ви нічого не порушили всередині корпусу системного блоку в процесі установки і не забули в ньому інструментів. Не поспішайте закривати корпус - варто спочатку перевірити результат виконаної операції. Підключіть всі необхідні дроти, останнім з яких повинен стати мережевий кабель. Потім увімкніть комп'ютер і зайдіть в настройки BIOS, щоб переконатися, що він зміг впізнати новий пристрій. Після цього вимкніть комп'ютер і встановіть на місце бічні поверхні системного блоку.