Як нанести малюнок на канву.

Використання канви дозволяє виконувати хрестиком або гобеленовим швом навіть дуже складні картини на будь-якій тканині. Однак кожна починаюча вишивальниця незмінно стикається з питанням, а як бути в цьому випадку з малюнком. Чи треба його переводити на канву і як краще це зробити? Більш досвідчені майстрині зазвичай вишивають по схемах, а рисунок переносять тільки в тому випадку, якщо картина дуже велика і має багато дрібних деталей і тонких колірних переходів.
Вам знадобиться
  • - канва;
  • - принтер;
  • - вощений папір;
  • - копіювальний папір;
  • - калька;
  • - праска;
  • - ручка або олівець.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до роботи, подумайте, чи справді варто переносити рисунок. Якщо він нескладний і без тонких колірних переходів, спробуйте вишити його за схемою. Розділіть візерунок на однакові квадратики по висоті і по ширині. Бажано, щоб початок кожного кольору збігалося з лінією. Переносите рисунок тільки в тому випадку, якщо вважати стібки по схемі чомусь не виходить.
2
Перенести візерунок на канву можна кількома способами. Вони не сильно відрізняються від тих, якими ви переводите його на тканину. Правда, метод напилення або прошивания контурів малюнка в даному випадку застосовувати безглуздо. Канва має досить пухку структуру, тому графітний або крейдяний порошок просто висиплются крізь отвори, а шов дасть криві контури. Так що краще скористатися копіювальної папером або роздрукувати рисунок прямо на канву .
3
Для переказу через копірку спочатку перенесіть візерунок на кальку. Відріжте шматок канви потрібного розміру. Покладіть на нього копіювальний папір фарбувальної стороною до канві, а зверху - кальку з малюнком. Візерунок повинен знаходитися в тому положенні, в якому він буде на вишивці. Сколите всю конструкцію шпильками або скріпками, щоб шари не роз'їжджалися. Обведіть повністю всі лінії малюнка або тільки основні. Дрібні деталі, які вишиваються НЕ хрестиком, можна не наносити.
4
Для роздрукування вам знадобиться вощений папір. Її можна купити в магазинах, де продаються товари для офісів. Виріжте шматок канви розміру А4. Визначте, де у неї виворітна і лицьова сторони. Виріжте лист вощеного паперу такого ж формату. Прикладіть його до канві і сумістите зрізи. Глянсова сторона паперу повинна стикатися з виворотом канви. Пропрасуйте все це теплою праскою. Гладити потрібно доти, поки канва неагломеровані воском. Підрівняйте краї, але не від'єднуйте верстви. Закладіть вийшов «лист» в принтер, не виймаючи з нього листи звичайного паперу. Зображення повинно віддрукуватися на канві. Роздрукуйте рисунок і висушіть його. Після просушки розділіть канву і папір.