Як навчитися стримуватися.

Определенному типу людей властива експансивність: нездатність контролювати емоції. Повністю усунути з життя емоційні виплески неможливо, та й не потрібно: ригідні люди страждають не менше збудливих. Найкраще, що може зробити для себе людина, це мінімізувати і взяти під контроль прояв зайвих емоцій.
Інструкція
1
Уникайте психотехнік і методик по самоконтролю. Є безліч методик, як навчитися керувати собою - від самогіпнозу до дихальних вправ. Але експансивність не є хворобою - вона симптом, і її не потрібно усувати або придушувати, так як це може привести до посилювання ситуації. Щоб навчитися стримуватися, проведіть корекцію взаємовідносин із суспільством та усунення особистісних конфліктів.
2
Заручіться підтримкою психолога, а також відвідуйте відповідні тренінги. Працюйте з причинами зайвої збудливості. Усуньте зовнішні і внутрішні проблеми, тоді експансивність зникне сама по собі, і контроль над почуттями стане здійсненною задачею.
3
Відкоректуйте взаємини з суспільством. Неконтрольованість почуттів властива людям, які, вважаючи себе винятковими, приховано або явно вступають з суспільством в конфлікт. Культивуйте в собі бажання співіснувати з оточуючими людьми. Проявляйте інтерес до суспільного життя, і тоді конфлікт буде вирішено сам собою.
4
Перестаньте воювати з соціумом, прийміть його правила. Якщо не в змозі вирішити цю проблему, зверніться до фахівця. Коли з'явиться мотивація, прийде і здатність вести себе в рамках суспільних норм поведінки, контролювати і позитивні, і негативні емоції.
5
Вирішіть внутрішні проблеми. Комплекс неповноцінності чи зверхності, стрес та інші внутріособистісні конфлікти можуть супроводжуватися експансивністю. Якщо ви ставитеся до ряду емоційно неврівноважених людей, не проводьте без потреби психотехніки або установки на самоконтроль - без вирішення основної проблеми це марна трата часу.
6
Методом самовиховання або за допомогою фахівця усуньте психологічний дисонанс. Найважливішим пунктом роботи над собою є пошук причини експансивного поведінки. Зробіть самоціллю усунення психологічної дисгармонії. Перегляд самооцінки і життєвої позиції дозволить під іншим ракурсом поглянути на свої схильності і відкоригувати поведінку. Це вкрай позитивно позначиться на якості життя.
Зверніть увагу
Не впадайте в гнів. Привчіть себе до паузи, попередньої спалаху гніву. А під час цієї паузи постарайтеся осмислити ситуацію. 4. Навчіться на час відволікатися від своїх турбот. Як би не були серйозні проблеми, намагайтеся час від часу позбавлятися від ...
Корисна порада
Щоб тримати під контролем емоції, важливо навчитися контролювати свої думки. Негативні думки можуть позбавляти людину сил та ініціативи. Але як навчитися спрямовувати думки в потрібне русло, тримаючи таким чином себе в руках?
Істерика нікого не прикрашає. Звичайно, бувають в житті ситуації, коли стриматися дуже важко, але необхідно вчитися долати негативні емоції. Навчіться справлятися зі спалахами роздратування. Якщо чиїсь слова чи дії викликають ваш гнів, не відповідайте відразу.
Інструкція
1
Коли розсердиться вас людина знаходиться поруч, порахуйте до десяти і спробуйте за цей час зрозуміти, що ж сталося і чому ви гнівайтесь. Під час розмови по телефону ввічливо скажіть, що зараз не можете розмовляти і нехай ваш співрозмовник передзвонить пізніше. При сутичці в інтернеті перед тим, як писати відповідь пост, попийте кави або зробіть що-небудь. Перепочинок дасть вам час зібратися з силами і сформулювати спокійну відповідь.
2
Якщо близька людина провокує конфлікт, задумайтеся, чому він це робить. Цілком можливо, що він просто намагається привернути вашу увагу. Так дуже часто поступають діти, коли відчувають себе покинутими. Але точно так само може себе вести чоловік або дружина. Приділіть близькій людині необхідне йому увагу яким-небудь більш мирним способом.
3
Погляньте на обговорювану проблему з точки зору опонента. Цілком може бути, що прав він, а не ви. Якщо це дійсно так, визнайте свою помилку.
4
Обговорюючи принципове питання і точно знаючи, що праві саме ви, знайдіть такі аргументи, які здатні переконати вашого співрозмовника.
5
Намагайтеся не думати весь час про те, що вас зачепило. Відволікаючись на хобі, прогулянку з собакою, похід з друзями в кіно. Дуже допомагають різні домашні справи. Навіть якщо вам дуже погано, надраєна до блиску люстра зробить цей світ трохи краще.
6
Тверезо оціните можливості оточуючих, як і свої власні. Намагайтеся насамперед бачити позитивні сторони близьких вам людей. Цілком можливо, що в цьому випадку їх недоліки стануть для вас непомітні і перестануть дратувати.
7
Ваші власні недоліки не повинні вас пригнічувати. Постарайтеся виправити ті, які можна скорегувати. Але пам'ятайте, що неможливо бути ідеалом у всьому. Визначте кілька сфер, в яких ви можете стати справжнім професіоналом. Дайте зрозуміти своїм близьким, що якщо ви не дуже добре варите суп або не розбираєтеся в класичній музиці, то чудово шиєте і знаходите спільну мову з усіма дітьми, які зустрічаються на вашому шляху.
8
Зіткнувшись з невдачею в тій сфері, в якій вважаєте себе мало не експертом, не турбуйтеся. У діяльності, до якої ви відчуваєте в собі здібності, всі невдачі переборні, треба тільки прикласти деякі зусилля. Проблеми в «не вашою» сфері взагалі не повинні впливати на вашу самооцінку.
Зверніть увагу
Зрозумійте, що ваша неправоту в якомусь конкретному питанні зовсім не означає, що ви неправі завжди. Не вважайте свого співрозмовника дурним або поганим, навіть якщо він у чомусь помиляється. Будь-яка людина повинна мати право на помилку.
Корисна порада
Обговорюючи непринципові питання, можна поступитися і в тому випадку, якщо праві ви, а не ваш співрозмовник. Приймайте близької людини таким, який він є. Спроба перевиховати ні до чого, крім конфліктів, не приведе. Ніколи не нагадуйте вашому співрозмовнику про його минулі помилки.