Як полірувати камінь. полірування для каменю.

Полірування - це заключний процес в обробці каменю, в результаті якого його поверхню набуває дзеркального блиску, виявляється малюнок, колір і структура породи. Як правило, камінь полірують спеціальними приладами і в кілька етапів.
Інструкція
1
Перш ніж відполірувати камінь , треба виконати його шліфування, щоб прибрати всі сліди після різання каменю. Шліфування можна розділити на три операції: обдирання (груба шліфовка), шліфування і доведення - лощіння. Якщо у вас немає верстата для обробки каміння, зробіть шліфування на склі.
2
Для цього візьміть скло (товщиною 6-10 мм), на нього насипте абразивний порошок, змочіть його водою і зробіть шліфування круговими рухами. Також для шліфування ви можете використовувати дрібнозернисту наждачний папір. Якщо будете шліфувати камінь на верстаті, то використовуйте коло з чавуну, свинцю або міді. Прослідкуйте, щоб поверхня цих кіл була рівною і гладкою.
3
Щоб зробити полірування на верстаті, зніміть планшайбу, потім захисний (пластмасовий) корпус і ретельно з милом і щіткою вимийте їх. Очищені деталі встановіть знову на місце, полірувальний круг закріпіть, насипте на коло щіпку порошку, змочіть водою порошок і розітріть його по колу. В якості полірувальних порошків можете використовувати алюміній, цинк, оксид хрому, алмазну пил. Увімкніть мотор і відполіруйте камінь . Але для полірування каменю на верстаті ви можете використовувати фетр, повсть або сукно. Зробіть з цих матеріалів кола товщиною 10-20 мм і наклейте їх на чавунну планшайбу шелаком, сургучем, сумішшю сургучу з каніфоллю або гудроном, але прокладете між металом і полірованим матеріалом листову гуму. Перед поліруванням фетрові, повстяні, суконні кола злегка зволожите. Під час шліфування або полірування, камінь тримайте і притискайте обережно, рух руки має бути спрямоване проти обертання круга.
4
Якщо вам треба відполірувати тверді камені, такі як граніт, яшма, використовуйте кола, зроблені з деревини вільхи, осики, тополі або бука. Але стежте, щоб вони оберталися зі швидкістю 200 оборотів в хвилину, так як при низькій швидкості полірування виходить кращої якості. Камені одного і того ж виду володіють різною полірувальної здатністю. Для кожного каменю необхідно підбирати індивідуальне кількість і поєднання порошків, швидкість обертання диска, силу тиску.
5
Щоб перевірити якість полірування каменю, відполіровану поверхню протріть чистою ганчіркою, встаньте біля включеної електричної лампи і спробуйте на поверхні каменя знайти відображення волоска палаючої лампи. Якщо відображення видно - значить полірування пройшла успешно.Еслі у вас немає полірувальних інструментів, то полірування каменю замініть лакуванням з використання безбарвного лаку.