Як зробити матрицю бампера. підкажіть, що знадобитися щоб зробити матрицю бампера.

Виготовити одиничний екземпляр бампера з склотканини можна по пластилінового макету. При необхідності виготовлення декількох деталей по макету виготовляється чорнова матриця. Надалі, по цій матриці можна буде виконати серію однакових бамперів.
Вам знадобиться
  • - технічний пластилін;
  • - стекломат марки 300 або 450;
  • - скловолокно;
  • - поліефірна смола;
  • - аеросил.
Інструкція
1
Виконайте пластиліновий макет бампера і встановіть його на автомобіль. З товстого картону виріжте шаблони і встановіть їх як фланців в місцях стикування з кузовними деталями. Шаблони ставте так, щоб в щілину між шаблоном і макетом проходила щетина кисті і кілька шарів стекломата. Ширину полів шаблону робіть не більше 6 см. Зафіксуйте шаблони малярським скотчем або пластиліном.
2
Візьміть стекломат марки 300 або 450 і наріжте шматками розміром 50х50 см. Поліефірних смол налийте в підходящу ємність (близько 5 л) і розведіть до зручної консистенції. При кутастих формах бампера консистенція бажана погуще. Як загусник використовуйте аеросил або алюмінієву пудру. Замісіть його з поліефірної смолою в окремій ємності до кашоподібної консистенції.
3
Основу матриці наберіть з шарів скловолокна, просоченого поліефірної смолою. Для першого шару використовуйте стекломат марки 300 і густу смолу. На внутрішні і гострі кути кладіть поліефірную смолу, змішану з аеросилом у вигляді «ковбасок». Цим же складом змастіть всю поверхню деталі.
4
Зверху накладіть шматки стекломата і просочіть смолою. Щоб поліпшити просочування, протикайте стекломат плоскою кистю. На внутрішніх кутах укладіть стекломат на «ковбаски» і торцем кисті розподіліть їх тонким шаром. Краю стекломата заведіть на площині стиків бампера з іншими кузовними деталями.
5
Приділіть найбільшу увагу першому шару, щоб уникнути проблем з робочою поверхнею матриці. Просушування першого шару повинно тривати не менше доби. Після чого відшліфуйте цей шар грубозернистої наждачним папером, замажте бульбашки пластиліном і нанесіть другий шар. Його і наступні шари наносите акуратно і швидко. Кожному шару давайте полимеризоваться. Останні два шари просочуйте рідкої поліефірної смолою.
6
Матрицю висушіть протягом доби і зніміть з кузова. При цьому намагайтеся не пошкодити кузов. Видаліть пластилін з матриці бампера , нагріваючи його феном, змочуючи гасом і стираючи ганчіркою. Очистивши від пластиліну і висушивши, подровняйте матрицю грубозернистої наждачним папером.
7
Для зручності зберігання і подальшого використання розріжте матрицю по лінії роз'єму деталей, попередньо промірявши і намітивши лінію розрізу. Порівняйте обидві частини матриці, щоб роз'єм вийшов симетричним.
Корисна порада
При роботі використовуйте одноразові рукавички, захисні окуляри і респіратор.