Як спаяти латунь.

Безліч людей використовують для спайки латуні звичайний паяльник і олов'яний припій, проте даний спосіб має три вагомих недоліки: досить помітний шов, який до того ж ще й досить слабкий, олово при чорніння може повести себе зовсім не так, як латунь , і тоді шов вийде іншого кольору. Використовуйте метод пайки латуні із застосуванням газового пальника, спеціального припою і флюсу.
Вам знадобиться
  • - газовий пальник;
  • - срібло;
  • - мідь;
  • - азбестове підставу;
  • - графітовий тигель;
  • - бура;
  • - борна кислота.
Інструкція
1
Для початку виготовте припій. Складатися він повинен з 2 частин срібла (можна використовувати срібні ложки) і 1 частини міді. Сплавьте обидва метала за допомогою газового пальника, для цього візьміть необхідну кількість обох металів, помістіть їх в тигель з графіту і прогрійте все це пальником. Після того, як метали розплавляться, завадить їх сталевим дротом. Припій готовий. Тепер остудіть його, розплющите на ковадлі і наріжте на маленькі шматочки.
2
Візьміть буру в порошку (грамів 20) і борну кислоту (теж порошок, близько 20 грамів). Перемішайте суміш, залийте однією склянкою води і прокип'ятіть для того щоб все це краще розчинилося. Флюс готовий. Не бійтеся, борна кислота не заподіє шкоди ні вашим рукам, ні інструментам.
3
Тепер приступайте безпосередньо до пайки. Паяйте на термостійких предметах, наприклад, підійде азбестова пластина. Покладіть на неї деталі для споювання, змочіть їх флюсом, злегка присипте стружкою припою і починайте поступовий нагрів, спочатку припій схопить деталі, а потім нагрівайте до червоного (близько 700 градусів). Тут головне не допустити перегріву, так як різниця плавлення припою і латунних деталей складає всього 50 градусів. Також пам'ятайте, що дрібні деталі плавляться швидше, ніж більші, тому грійте повільно, щоб велика деталь прогрілася, а дрібна не розплавиться.
4
Останнім етапом видалення з виробу залишків флюсу. Для цього просто промийте виріб в гарячому 3% розчині сірчаної кислоти. Просто прив'яжіть до виробу щось, що не буде взаємодіяти з кислотою, опустіть виріб в кислоту на кілька хвилин, потім промийте за допомогою проточної води. Зверніть увагу, що при цьому методі плавлення використовувати паяльник не вийде, так як температура плавлення припою становить 700 градусів, а паяльник дає лише 200-250.
В кабелі, що з'єднує USB-порт комп'ютера зі стільниковим телефоном, цифровим фотоапаратом, кардрідером або іншим периферійним пристроєм, при недбалої експлуатації може з'явитися обрив. Маючи кілька несправних шнурів, з них можна самостійно виготовити один справний.
Інструкція
1
Кожен з кабелів розріжте навпіл. Зачистіть і залудити кінці проводів.
2
Візьміть металевий затиск для кріплення штори до карниза. До нього припаяйте шпильку.
3
Одягніть зажим зі шпилькою на один з щупів мультиметра. Сам прилад переведіть в режим омметра зі звуковою прозвонкой.
4
Далі належить копітка робота. Якщо деякі з роз'ємів - мініатюрні, доведеться скористатися лупою. Визначте і замалюйте відповідність контактів роз'ємів квітам проводів (ніякого стандарту на цей рахунок не існує). Обшивка, якщо вона є, повинна бути з'єднана з корпусом роз'єму. Половини кабелів, в яких є хоча б один обрив, хоча б одне коротке замикання, наказуйте і більше не використовуйте.
5
Значно полегшити роботу по прозвонке половин кабелю можна, якщо є відповідні частини до роз'ємів. Для штекерів, які розраховані на підключення до комп'ютера, відповідні частини можна зняти з несправною материнської плати. Відповідні частини до роз'ємів, призначеним для підключення до телефонів, кардрідер, фотоапаратів, принтерів і т.п. можна придбати в магазині, що торгує радіодеталями, або випаять з несправних периферійних пристроїв (не обов'язково того ж призначення).
6
Цокольовка роз'ємів знайдіть на наступній сторінці: http://pinouts.ru/all/USB_pinout.shtml
7
Керуючись Цоколевка, вкажіть на замальовках відповідність назв ліній квітам проводів для кожної з половин кабелів.
8
Складіть з справних половин нові кабелі, поєднуючи їх однойменні дроти. Ретельно пропоїти і ізолюйте всі з'єднання. Потім продзвоните готові кабелі, щоб переконатися, що з'єднані саме однойменні контакти, і що в них немає обривів і коротких замикань.
9
Спробуйте підключити отриманими шнурами до комп'ютера телефон, фотоапарат, кардрідер або інше периферійне пристрій. Переконайтеся, що кабелі працездатні.
Зверніть увагу
Чи не виготовляйте кабелі, що складаються з двох роз'ємів типу A або двох роз'ємів типу B. З'єднати таким чином два комп'ютера або два телефони все одно не вийде, а от імовірність виходу їх з ладу при такому підключенні вельми висока.