Як виростити орхідею.

Видів орхідей існує безліч. Тому купуйте рослини з етикетками, на яких є хоча б невелика інформація про квітку, або задавайте питання продавцю - адже одні орхідеї люблять спеку, а інші холод; одні люблять сонце, інші тінь - і т.д. Однак є загальні правила догляду за будь-якими орхідеями.
Вам знадобиться
  • - горщик;
  • - дренаж;
  • - добрива для кімнатних рослин;
  • - зволожувач.
Інструкція
1
Разом з квітами купите відповідний сорту орхідеї субстрат для пересадки. Якщо ви бажаєте, щоб ваше рослина цвіло якомога довше, здобувайте орхідеї з бутонами. Якщо за вікном на вулиці температура нижче + 16 градусів, то ніжну орхідею слід нести додому, упакувавши в папір або поліетилен.
2
Поливайте орхідеї тільки тоді, коли грунт в горщику повністю просохне. Будьте гранично уважні: субстрат висихає нерівномірно. Нерідко виходить, що верхній шар вже повністю просох, а в середині горщика ще мокро. Щоб визначити час чергового поливу, треба запам'ятати приблизний вага щойно политого горщика і «напувати» орхідею тоді, коли ємність стане наполовину легше. Також можна злегка розкопати верхній шар землі і перевірити, наскільки волого всередині.
3
Поливайте орхідеї тільки теплою і м'якою водою. Перед цим воду необхідно відстоювати не менше доби. Зайва рідина при поливі повинна витікати з горщика, оскільки застій вологи веде до загнивання коренів квітки. Поливати орхідеї краще в першій половині дня.
4
При вирощуванні орхідей використовуйте дренаж - шар з твердих шматків кори, керамзиту або пінопласту на дні горщика, який допоможе уникнути застою води. В період активного росту при ясній погоді підгодовуйте орхідеї слабким розчином добрив для кімнатних рослин.
5
Квітам потрібно приплив свіжого повітря, але при цьому слід уникати протягів. Взимку, коли в квартирах включено опалення і повітря сухе, використовуйте зволожувачі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ARWUXK96ncQ
Зверніть увагу
Особливо активно домашні орхідеї цвітуть в грудні, але тільки в тому випадку, якщо рослини не знаходяться поряд з опалювальними приладами.
Корисна порада
Пересадку орхідей найчастіше проводять тоді, коли коренів у рослини стає так багато, що вони сильно переплітаються між собою і вилазять із горщика. При пересадці не рекомендується видаляти старі, але ще живі коріння.
Ананас - плід тропічний, але він так полюбився росіянам, що багато хто намагається виростити його в домашніх умовах. Складного в цьому нічого немає, проте плід визріває рідко.
Виростити ананас в домашніх умовах можна з верхівки «голови», покритої листям. В якості посадкового матеріалу потрібно вибирати стиглий плід із зеленими пружними листям метелкі.Лучшее час для висадки «голови» - кінець літа.

Посадка

Покладіть плід на столі і відсік листя разом з верхньою частиною «голови» на 8- 10 см. відрубувати ананаса обтешіте до надання вигляду товстої качани. Одержаний пеньок обробіть розчином марганцівки світло-рожевого кольору, потім всю поверхню пенька присипте товченим деревним вугіллям. Залиште ананас на п'ять годин, щоб дати пеньку обсохнуть.Для первинної посадки горщик вибирайте невеликим, обсягом в 500 мл. На дно насипте дренажний шар. Для цієї мети можна використовувати дрібну гальку або керамзіт.Пріготовьте рослинну суміш з рівних частин садової землі, крихти торфу, листового перегною і промитого річкового піску. Суміш добре пролийте гарячим розчином марганцевого калію. Насипавши грунт в горщик, зробіть в центрі ямку глибиною до трьох сантиметрів і шириною трохи більше пенька. В ямку помістіть пеньок, присипте його землею і досить щільно примніть.

Догляд

В горщику зміцните кілька паличок-упорів, щоб була можливість закріпити на них листя ананаса, це дозволить зміцнити рослина строго вертикально. Після висадки грунт злегка зволожите, а на горщик надіньте поліетиленовий кулек.Пріжівается ананас через один-два місяці. Підтвердженням, що посадка вкоренилася, служать пагони нового листя. Поливати слід тільки тоді, коли грунт в горщику висохне. В теплу воду для поливу можна додати лимонного соку. Листя ананаса також слід регулярно дождевать.Следует відзначити, що ананас дуже теплолюбива і світлолюбна рослина, тому місце для горщика необхідно вибрати найсвітліше і тепле, захистивши рослину від протягів і променів сонця. Температура в приміщенні не повинна бути нижче 27оС. Взимку, якщо температура опуститься нижче 20оС, рослина може загинути. Недолік світла в зимовий час компенсується штучним освещеніем.Пересажівают ананас щороку в горщик трохи більший, ніж попередній. Двічі на місяць рослину підгодовують або розчином коров'яку, або комплексним добривом для квітів. Щоб спровокувати цвітіння, поступають таким чином: на ананас надягають щільний поліетиленовий кульок, а поруч розміщують тліючі, димлячі деревні вугілля на 10-15 хвилин. Прийом повторити три рази з перервою в один тиждень.