Як розгорнути кисть.

Набір інструментів користувача програми Adobe Photoshop дуже відрізняється від набору справжнього художника. На відміну від художника, користувач не може повернути пензлик в руці так, як це необхідно, простим рухом пальців - будуть потрібні особливі настройки. Зате у художника немає під рукою кистей, відбитки яких представляють собою повноцінні малюнки. Але й такі кисті в програмі теж іноді доводиться повертати.
Інструкція
1
Перший спосіб розгортання кисті в фотошопі - використання палітри кистей. Виберіть потрібну вам кисть . Потім у правому справа вгорі знайдіть значок, схожий на список - це палітра кистей (Toggle the Brushes Palette). Натисніть його. З'явиться віконце з вибором типу кисті. Щоб розгорнути кисть , виберіть пункт Brush Tip Shape. Там ви побачите гурток з хрестиком і стрілочкою. Натисніть мишкою на стрілочку і потягніть, повертаючи її - на палітрі внизу ви побачите, як кисть розгортається. Ви можете задати і конкретне числове значення в білому віконечку - кисть повернеться на вказане число градусів. У цій же палітрі кистей ви зможете вибрати безліч інших параметрів - задати особливі ефекти для сліду, що залишається кисть ю, налаштувати прозорість, діаметр, додати текстуру, змінити кількість відбитків, що залишаються кисть ю і багато іншого. Спробуйте змінити кілька параметрів, і отримаєте абсолютно нову кисть .
2
При використанні другого способу робота здійснюється вже з готовим відбитком кисті. Цей спосіб підходить в тих випадках, коли відбиток кисті представляє собою складний малюнок, який потрібно поставити тільки один раз. Створіть новий шар (Layer - New layer). Виберіть потрібну вам кисть і поставте на шарі відбиток. Потім виберіть на панелі інструментів прямокутне виділення (Rectangular Marque Tool) і виділіть їм область з відбитком кисті. Клацніть правою кнопкою миші всередині виділення і виберіть Free Transform. Тепер ви зможете повернути відбиток так, як вам потрібно. Якщо ви хочете відобразити його дзеркально, то знову натисніть праву кнопку миші і виберіть Rotate і потрібний напрямок. Те ж саме ви можете проробити з допомогою команди Image - Rotate Canvas в верхньому меню програми.
Корисна порада
За допомогою декількох відбитків кисті з красивим фігурним відбитком можна створити незвичайний візерунок - потрібно тільки кілька разів повернути кисть за допомогою палітри.