Як підготуватися до узі жовчного міхура.

УЗД жовчного міхура - це неинвазивное дослідження, яке дозволяє діагностувати жовчнокам'яну хворобу, холецистит, дискінезію жовчних шляхів і інші захворювання. Для отримання точного результату до процедури необхідно підготуватися.
Інструкція
1
УЗД жовчного міхура - це найпростіша і доступна процедура, що дозволяє досліджувати орган. При підозрі на якусь патологію в першу чергу буде призначений саме ультразвук. І лише за його результатами лікар буде приймати рішення про необхідність подальшої діагностики.
2
За кілька днів до ультразвукового дослідження жовчного міхура відмовтеся від продуктів, що підвищують газоутворення. До них відносяться житній хліб, незбиране молоко, фрукти і овочі, що не піддалися термічній обробці, газовані напої, капуста, бобові і т.д. Зайве скупчення газів в кишечнику заважає проведенню дослідження, підвищується ймовірність помилки лікаря через погану візуалізації органів.
3
Напередодні УЗД жовчного міхура прийміть препарат, понижуючий газоутворення, наприклад «Еспумізан». Ця рекомендація особливо актуальна для людей, які страждають метеоризмом, незважаючи на обмеження в харчуванні.
4
Напередодні дослідження не їжте важкої їжі. Вечеряйте пізніше 18-19 годин.
5
Спорожніть кишечник за кілька годин до дослідження жовчного міхура . Якщо виникають труднощі, зробіть мікроклізму або поставте глицериновую свічку.
6
В день УЗД не снідайте. Дослідження проводиться строго натщесерце і навіть ковток води, випитий за 1-2 години до процедури, зробить її проведення неможливим: жовчний міхур скоротиться, і лікар не зможе провести виміри і оцінити його стан.
7
Якщо УЗД жовчного міхура призначене на другу половину дня, поснідайте в 7-8 годин ранку. Важливо, щоб їжа була легкоусвояемая, а дослідження проводилося не менш, ніж через 4-6 годин після сніданку.
Зверніть увагу
Якщо ви йдете на УЗД не в перший раз, візьміть з собою всі попередні роздруківки та фотографії. Це дозволить лікареві оцінити динаміку і дати більш точний висновок.