Як пов'язати чоловічу шапку.

Чоловічі моделі в'язаних шапок відрізняються простотою і строгістю форм. Як декоративні елементи зазвичай використовуються візерунки різної складності і пряжа різних відтінків. Зв'язати чоловічу шапку можна і без схеми - звичайне прямокутне полотно з закруглением.
Інструкція
1
Виміряйте обхват голови. Це значення знадобиться для розрахунку кількості петель, необхідного для заснування шапки. Обсяг голови в сантиметрах помножте на 2 або 4 (в залежності від товщини пряжі).
2
Підберіть візерунок і визначте щільність в'язання. Для чоловічих головних уборів традиційно використовуються різні види гумок - 1х1, 2х2, англійська, французька і т.д. Така в'язка виглядає цілком спортивно і доречно. Кольорові моделі часто представлені орнаментами декількох кольорів, виконаними звичайними лицьовими петлями.
3
Зв'яжіть зразок обраним узором і визначте щільність в'язання. Наберіть на кругові спиці базова кількість петель. Не забудьте додати 2 кромочні петлі.
4
Пров'яжіть 13-15 сантиметрів гумкою. Деякі види гумок тугі, інші - прилягають більш вільно. В процесі в'язання контролюйте натяг нитки, яке має бути оптимальним. В процесі носіння тугі гумки можуть доставляти дискомфорт. Занадто вільні гумки НЕ утримуватимуть шапку.
5
вивяжіте основне полотно шапки. Прорахуйте необхідну довжину шапки. Для цього можна виміряти відстань від гумки до маківки у старої шапки. В'язані вироби добре тягнуться, тому важливо, щоб шапка не вийшла, занадто великий. Якщо є можливість, то зробіть кілька примірок в процесі роботи над шапкою. Якщо працюєте без моделі, то робіть запас на об'єм голови - шапка в процесі носки трохи осяде і розтягнеться. Потрібно зв'язати чоловічу шапку обраним основним узором. Можна продовжити в'язання тієї ж гумкою, можна змінити візерунок.
6
Скоротіть петлі. Почніть рівномірне зменшення петель. Розділіть полотно на 7-8 частин і зменшуйте по одній петлі в кінці кожної частини. Можна пов'язати чоловічу шапку без убавленія петель, якщо того вимагає модель. Прямокутні шапки, стягнуті на кінці, виглядають стильно і сучасно, але такі моделі повинні бути об'ємними і просторими в своїй основній частині.
7
Завершіть в'язання. Стягніть нитку з рештою десятьма петлями і зшийте краю шапки.