Як орендувати підвал. Як викупити підвал.

Дуже часто підвали багатоквартирних будинків орендують під перукарні, спортивні школи, фітнес-центри чи під інші бізнес-проекти. Щоб зняти в оренду підвал, слід звернутися до балансоутримувача будинку. Подальший етап оренди залежить від того, кому належить будинок. Якщо всі квартири належать власникам, то оренда підвалу повинна бути з ними погоджена. Якщо будинок знаходиться у власності муніципалітету, то для оформлення оренди достатньо укласти договір з власником будинку.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - постанова муніципалітету;
  • - висновок СЕС;
  • - укладення комунальників;
  • - укладення пожежної охорони ;
  • - договір оренди.
Інструкція
1
Щоб орендувати підвал, зверніться в ЖЕУ. Напишіть заяву, в якому вкажіть про мету оренди і термінах, на які ви хочете використовувати підвальне приміщення. Якщо будинок знаходиться у власності муніципалітету, то відповідальні представники ЖЕУ зв'яжуться з місцевою адміністрацією.
2
Місцевий муніципалітет винесе постанову про оренду. Але перш, ніж з вами укладуть договір оренди, ви повинні отримати постанову органів районного пожежного нагляду, висновок СЕС та комунальників. Так як підвал не є житловим приміщенням, без дозволу зазначених служб його не можна використовувати ні в яких цілях, окрім як для господарських потреб.
3
Отримавши всі дозволи та постанови, зверніться особисто в місцеву адміністрацію. Укладіть договір оренди. У договорі повинні бути докладно описані всі умови оренди, оплати, терміни, права і обов'язки сторін. Якщо договір не містить пунктів про права та обов'язки сторін, то вони випливають з ряду статей Цивільного кодексу Російської Федерації, регулюючих оренду будь-яких приміщень.
4
Якщо підвал належить будинку, де всі або більшість квартир оформлені в приватну власність, то для оренди підвалу зверніться в ЖЕУ. Напишіть заяву. Відповідальний представник ЖЕУ сповістить мешканців про загальні збори, на якому всі власники винесуть рішення про можливість оренди підвалу шляхом голосування.
5
Якщо більшість власників винесли рішення про здачу підвального приміщення в оренду, то договір оренди ви будете укладати з представниками балансоутримувача будинку. Але в будь-якому випадку вам буде потрібно висновок СЕС, пожежників і комунальних служб, відповідальних за ремонтні роботи.
6
Сума орендної плати за підвальне приміщення піде в рахунок погашення оплати по загальнобудинкових лічильників тепла, води, газу і т.д. і на ремонт загальних територій, до яких відносяться сходові площадки, прольоти, прибудинкова територія.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sTMwLR5NM_M
Корисна порада
Ознайомтеся зі статтями 610, 619, 620, 450, 453 Цивільного кодексу РФ, регулюючими оренду будь-яких приміщень.