Як обрізати нігті собаці. Як правильно обрізати собаці нігті не пошкодивши йому його нігті.

Власником собак слід знати, що непідстрижені кігті можуть заподіяти масу неприємностей вашому вихованцеві. Такі кігті можуть почати завертатися і вростати в м'які тканини лап і, як наслідок, стати причиною інфекції. У собак з довгими необробленими кігтями порушується хода і координація що, в свою чергу, може призвести до перевантаження суглобів лап і навіть до вивиху. Обрізати нігті собаці рекомендується не рідше одного разу на місяць.
Вам знадобиться
  • - когтерезка;
  • - дезінфікуючий розчин;
  • - ватяні диски;
  • -великий абразивна пилка;
  • - кровоспинний засіб
Інструкція
1
Виберіть і придбайте інструмент для стрижки когтейДля стрижки кігтів у собак рекомендується користуватися спеціальним інструментом, придбаному в ветеринарних магазинах. Когтерезкі можуть бути у вигляді гільйотини або у вигляді ножиць. Ножиці рекомендується використовувати для стрижки кігтів собак дрібних порід або цуценят. Гільйотина підійде для тварин з жорсткими і товстими кігтями. Зверніть увагу на заточку інструменту і на те, наскільки зручні його ручкі.Следует пам'ятати, що використовувати манікюрні ножиці для стрижки кігтів абсолютно неприпустимо. Користуючись подібним інструментом ви можете пошкодити і викривити нігтьову пластину тварини.
2
Ретельно вимийте лапи собаки і продезінфікуйте їх спеціальним розчином. Це дозволить уникнути попадання інфекції в разі порізів.
3
Залежно від розміру собаки, посадіть її на підлогу або візьміть на руки. Постарайтеся визначити, де розташовується когтевой ложе - чутлива тканина з кровоносними судинами. Якщо у вашої собаки білі кігті, ви зможете легко визначити це за кольором. Мертва частина нігтя буде білою, а когтевая шкірка - рожевою. Якщо у собаки чорні кігті можна спробувати посвітити на них лампою або ліхтариком, щоб розглянути розташування кровоносної судини.
4
Акуратно обріжте ніготь собаки, намагаючись не пошкодити когтевой ложе. Обрізати ніготь рекомендується невеликими шматочками, під кутом в 45 градусів. Після кожного разу уважно оглядайте кіготь.
5
Якщо ви зачепили кровоносну судину, обробіть ніготь кровоспинну засобом і прикладіть до нього ватний диск.
6
Акуратно підпиляєте гострі кути кігтя, що утворилися після стрижки, за допомогою спеціальної пилки.
Корисна порада
При стрижці кігтів слід завжди тримати напоготові кровоспинний засіб. Воно стане в нагоді вам якщо ви випадково пораните тварина.
Собаки потребують регулярної стрижці нігтів. Якщо кігті запущені, це загрожує безліччю неприємностей для вихованця. Серед них такі, як вростання кігтів, зміна ходи (кульгавість) і навіть проблеми з суглобами. Стригти кігті потрібно правильно.
Вам знадобиться
  • - когтерез-гільйотина.
Інструкція
1
Перед тим, як стригти кігті собаці , ознайомтеся з будовою кігтя і пальця на лапі собаки. Посередині кігтя знаходиться жива тканина - пульпа, в якій проходить судина. Його не можна пошкоджувати при стрижці. До речі, чим рідше ви стрижете кігті, тим довше стає цю посудину з часом і тим важче вкоротити кіготь, не пошкодивши живу тканину. Візьміть у руки лапу собаки. Розгляньте кіготь вихованця, визначивши кордон роговий нечутливою тканини і пульпи. Зробити це легко, якщо у собаки білі напівпрозорі нігті. З чорними кігтями справа йде складніше. Можливо, для їх стрижки краще звернутися у ветеринарну клініку або до гурмеру-профі.
2
Далі візьміть спеціальний когтерез-гільйотину і, утримуючи лапу, акуратно зріжте кінчик нігтя псові. Якщо нігті досить короткі, то вашим завданням є просто затупити їх, підрізавши буквально на пару міліметрів. Якщо ж нігті довгі, не варто намагатися зрізати їх в один прийом - є шанс пошкодити пульпу. Місце пошкодження буде кровоточити і боліти, доставляючи вихованцеві неприємності. Замикайте кігті до потрібної довжини практично по міліметру.
3
На відміну від котячих кігтів, кіготь на п'ятому (недорозвиненому і далеко віддаленому) собачому пальці потрібно зрізати обов'язково, оскільки він не дістає до землі і не стирається під час прогулянок.
4
Якщо ви під час стрижки все ж пошкодили живу тканину і побачили кров, швидко притисніть до ранки ватку, змочену в йоді або перекису водню, або кровоспинний олівець.
5
Після закінчення сеансу манікюру обов'язково похваліть вихованця за хорошу поведінку. Не забудьте пригостити його ласощами.
Корисна порада
Привчайте вихованця до стрижки кігтів з самого юного віку. Надалі це гарантує, що виріс чотириногий приятель стане спокійно переносити сеанси манікюру. Розмір когтерез-гільйотини залежить від розміру собаки. Ручки повинні бути зручними, нековзними, а леза - гострими, щоб не «розкуйовджуються» кіготь. Ні в якому разі не використовуйте ножиці, щипці та інші пристосування з манікюрного набору.