Як знизити температуру ЦП.

Щоб запобігти псуванню центрального процесора в результаті перегріву, необхідно постійно контролювати його стан. Природно, слід своєчасно реагувати в тому випадку, коли температура перевищує допустимі норми.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - термопаста;
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Для початку встановіть програму SpeedFan. Вона буде потрібно для аналізу стану центрального процесора і зміни параметрів роботи вентиляторів. Запустіть встановлене додаток. Вивчіть свідчення температурних датчиків. Якщо температура центрального процесора перевищує допустиму норму (60 градусів в пасивному режимі), то збільште швидкість обертання кулера, підключеного до ЦП.
2
Переконайтеся в тому, що температура знаходиться в допустимому діапазоні. Якщо цього не сталося, то вимкніть комп'ютер і розберіть системний блок. Вимкніть від нього кабель живлення. Знайдіть кулер, встановлений на радіатор центрального процесора, і відключіть його від материнської плати. Тепер зніміть цей пристрій разом з радіатором.
3
Змастіть верхню сторону центрального процесора невеликою кількістю термопасти. Будьте вкрай обережні. Ні в якому разі не наносите пасту на жилки процесора. Протріть ганчіркою сторону радіатора, прилеглу до процесора. Переконайтеся в тому, що на ньому не залишилося волокон. Встановіть радіатор і закріпіть його.
4
Протріть лопаті вентилятора, використовуючи для цього ватний диск, змочений в спиртовому розчині. Досягніть повної відсутності пилу і зайвих елементів на лопатях. Підключіть кабель живлення кулера до материнської плати. Зачекайте 20 хвилин, дозволивши термопасте розподілитися на поверхні центрального процесора.
5
Увімкніть комп'ютер і запустіть програму SpeedFan. Перевірте показники температурних датчиків. Якщо температура все ще занадто висока, то візуально оцініть роботу вентилятора. У тому випадку, якщо його лопаті обертаються повільно, замініть цей пристрій на більш потужний аналог. Спробуйте встановити додатковий кулер на задню стінку системного блоку. Це дозволить знизити температуру повітря всередині його корпусу.