Як зшити сваг на штори. виготовлення сваг в домашніх умовах.

Виготовлення свага - верхньої Драпируемость частини м'якого ламбрекену - завдання не з легких. Однак не варто впадати у відчай і абсолютно відмовлятися від цього варіанту оформлення вікон, якщо ви не володієте поки необхідними навичками пошиття даного елементу декору. Альтернативою класичному свага може стати механічний. Відмінність цього варіанту в тому, що складки на ньому утворюються за рахунок пришитою і стягнутої особливим чином шторної тасьми. Він досить простий у виконанні, тому розкроїти і зшити його під силу навіть новачкові швейного справи.
Вам знадобиться
 • - м'яка, добре драпірується шторна тканина;
 • - шторна тасьма;
 • - швейні приналежності, швейна машина;
 • - папір та креслярські приналежності.
Інструкція
1
Проведіть необхідні вимірювання для побудови викрійки свага . Визначте, якої ширини (а) він має бути, яка буде його глибина (b) - відстань від верхньої лінії до нижньої точки провиса. Виміряйте, виходячи з отриманих даних, довжину нижнього провиса (c) - лінії вигину тканини знизу.
2
Визначте ширину плеча свага (d), розділивши його загальну ширину (довжину лінії верху) на три. Центральна третину верхньої лінії - середина свага (e) - це не Драпируемость, розправленими частина, а дві бічні третини - плечі свага , які ви задрапіруете за допомогою шторної тасьми.
3
Побудуйте викрійку свага , використовуючи отримані виміру. Накресліть дві пересічні під прямим кутом лінії з вершиною в точці А. Вправо від неї відкладіть половину величини середини свага і додайте 3 см на обробку AB = (1/2а + 3 см).
4
Відкладіть вниз відрізок АС - глибина свага , помножена на коефіцієнт 2-2,5, величина якого залежить від щільності тканини (чим тканина щільніше, тим менше його значення).
5
За допомогою нитки довжиною, рівній глибині свага (АС), проведіть частина окружності (дугу) з точки А. На цій дузі відкладіть від точки С величину, рівну половині довжини нижнього провиса плюс 3 см на обробку - точка D.
6
З'єднайте точки D і В. Кут В закруглите. Вийшла половина викрійки свага .
7
До згину тканини прикладіть викрійку і обведіть. Зробіть припуски 1,5 см вкруговую. Кроїти механічний сваг можна і по косою, і по частковій нитки.
8
Обробіть нижній край свага подвійний подгибкой або тасьмою (бахромою, косою Бейко і т.д.).
9
Припуски верхнього і бічних зрізів заутюжьте на виворіт, а потім прітачать до них шторну тасьму (за обома її краях).
10
Стягніть тасьму на бічних відрізках ВD, залишивши середину свага НЕ задрапірованої.
Незнайоме багатьом слово сваг - це ні що інше, як частина ламбрекену. Ламбрекен може складатися з одного або декількох сваг ов однакової або різної довжини. Для початку зробіть найпростіший ламбрекен з одного сваг а без викрійки. Він добре підійде до вікна, яке ви не будете прикрашати шторами.
Вам знадобиться
 • - Основна тканина;
 • - Підкладкова тканина;
 • - Флизелин;
 • - планка для підвішування ламбрекену потрібної довжини;
 • - Шнур для декору;
 • - Кравецькі ножиці, крейда;
 • - Меблеві цвяхи і молоток;
Інструкція
1
Карниз для ламбрекену повинен розташовуватися мінімум на 10 см вище віконного прорізу. Довжина планки для ламбрекену розраховується виходячи з ширини прорізу плюс 15 см з кожного боку. Щоб зрозуміти, скільки потрібно тканини для сваг а, додайте до довжини карниза 10 см і довжину «хвостів», яку ви ходите бачити по краях сваг а. Саме вони замінять штори. Ширина полотна залежить від того, наскільки ви хочете, щоб сваг провисав над віконним отвором. Якщо це 50 см, то ширина буде потрібно не менше 70 см. Підкладка для ламбрекену бажана, так як саме вона зробить його об'ємним, а складки м'якими. Розмір підкладки той же, що і у основної тканини.
2
Тепер потрібно прострочити підкладку і основу разом. Для цього складіть обидві тканини обличчям один до одного і сколіть булавками. Шов повинен бути в 1,5 см. Від краю. Прошийте по периметру, залишивши сантиметрів тридцять зверху. У вас має вийти довгий прямокутник. По кутах зробіть надрізи, щоб вони потім не збиралися і виверніть наявності.
3
Позначте на планці і на ламбрекені центр. Степлером або молоточком і меблевими цвяхами прибийте ламбрекен до верхньої частини планки. Кінці ламбрекену повинні вільно звисати.
4
Найважливіше - це красиво зібрати складки і стягнути ламбрекен декоративним шнуром по краях планки. Для цього складки формують на рівній відстані один від одного. Перед тим, як стягувати шнуром, закріпіть складки, прошив їх вручну, щоб надалі вони не змістилися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7RTVy6F4AKA