Як лікувати сірчані пробки.

Причинами виникнення сірчаних пробок у вухах можуть бути анатомічні особливості слухового проходу (занадто звивистий або вузький), підвищена секреція сальних залоз або збільшена в'язкість самої сірки. Сірчана пробка перекриває слуховий прохід, викликаючи порушення слуху.
Вам знадобиться
  • - перекис водню;
  • - прокаленное рослинне масло;
  • - харчова сода, настій ромашки;
  • - ріпчаста цибуля.
Інструкція
1
Спробуйте розм'якшити сірчану пробку. Закапайте в вухо кілька крапель перекису водню і почекайте якийсь час - невеликі пробки можуть вийти самостійно. Для цих же цілей можна використовувати прокаленное рослинне масло, попередньо остуджене - достатньо 5-6 крапель. Закапайте на ніч масло і прикрийте вхід в слуховий прохід ватним кулькою. Вранці приготуйте теплий розчин харчової соди або настій ромашки, наберіть рідина в маленьку спринцівку і акуратно введіть в слуховий прохід. При необхідності повторіть процедуру ще раз.
2
«протопити» сірчану пробку. Спосіб вимагає певної вправності, тому заручитеся допомогою близьких людей. Спочатку треба приготувати воронку з лляної тканини - для цього її потрібно вмочити в розтоплений бджолиний віск і відразу ж скрутити в формі паперового кулька. Вузьку частину воронки вставте в слуховий прохід, а протилежну частину підпаліть, при цьому голова має бути нахилена в сторону конструкції. Тепле повітря повинен витягнути сірчану пробку за рахунок створилося в порожнині вакууму. Трубку загасите в тому момент, коли згорить половина воронки.
3
Розчиніть сірчану пробку. Хорошими розчинювальними властивостями володіє звичайний ріпчаста цибуля. Натріть на тертці невелику цибулину, відіжміть сік, процідіть його через марлю, складену вдвічі, і закопуйте у вухо. Виконуйте процедуру кожні 2 години протягом двох днів - цибуля розчинить пробку, і вона вільно витече з слухового проходу.
4
Пройдіть процедуру вимивання пробки . Зверніться до отоларинголога - потужним струменем води зі спеціального шприца фахівець вимиє все відкладення сірки, потім просушить слуховий прохід. Якщо почалося нагноєння або є перфорація барабанної перетинки, то пробку видалять спеціальним зондом з гачком.
5
Другий популярний метод видалення сірчаної пробки в умовах стаціонару - її розчинення за допомогою спеціальних складів. Лікар введе препарат в слуховий прохід і потім видалить сірку за допомогою особливих маніпуляцій. Для повного розчинення пробки може знадобитися не одна процедура, тому пройдіть курс лікування повністю - так ви гарантовано позбавитеся від сірчаних відкладень.