Як ловити раків.

Якщо у водоймі, куди ви приїхали рибалити, живуть раки, це означає, що вода там чиста. У воді з домішками раки не живуть, тому є індикатором чистоти. Раки - це не тільки класична закуска під пиво. Їх вживають також для приготування супів, соусів і салатів. Варені шийки подаються як гарнір до рибних страв. Чим рак крупніше, тим він смачніший.
Вам знадобиться
  • - водойма
  • - пастка "раколовка"
  • - приманка
Інструкція
1
Перший крок в лові раків - це вибір вдалого місця і времені.Подвіжность раків залежить від освітленості води. Раки активізуються у вечірній час доби, коли наступають сутінки. Якщо вода у водоймі прозора, вдень ставити пастки в ньому марно. Найкраще ловляться раки ввечері, а опівночі активність раків зменшується. Найкраще раки ловляться в теплі темні ночі, а також у дощову погоду. В грозу на ловлю раку краще зовсім не виходити.
2
Після вибору місця потрібно оснастити пастку "раколовку" або "рачніцу". Найпростіша пастка складається з металевого обруча й слабко натягнутої провисаючої сітки з осередками 20х20 мм. У вигляді приманки використовуються шматочки сирої риби або м'яса, що зіпсувалося. Приманку кладуть в центр пастки. Рак піднімається по стінці, намагається дотягнутися до приманки і падає в "раколовку" .Якщо пастка ставилася ввечері, її можна діставати вже після опівночі або рано вранці.
Зверніть увагу
Якщо спійманий рак виявився розміром менше 10 см, то його краще відпустити назад у водойму підростати.
Корисна порада
Раков дуже легко зберегти живими протягом тижня. Досить помістити їх в накриту зверху корзинку з вологим мохом в прохолодне місце.