Як додати до суми відсотки. Як порахувати відсоток від суми.

Якщо потрібно вирахувати значення, одержуване додаванням до деякої вихідної сумі грошей заданого відсотка, то це досить проста математична задачка. Вирішити її можна з використанням будь-якого калькулятора або просто в розумі. А можна не задіяти ні того, ні цього, а запитати у інтернету - сучасні рівні розвитку засобів комунікацій та обчислювальної техніки дозволяють звільнити голову для більш важливих речей.
Інструкція
1
Якщо ви виберіть варіант додавання відсотків до сумі з використанням власних математичних здібностей, то почніть з формулювання майбутньої математичної операції, так як правильна постановка задачі в будь-якій справі - це вже половина її вирішення. Виходите з того, що відсоток - це сота частка від наявної суми. Щоб висловити розмір цієї сотої частки в грошових одиницях треба всю суму розділити на сто. Наприклад, один відсоток від суми в сто тисяч рублів складе одну тисячу рублів. Значить, вихідна сума з доданим процентом складе сто одну тисячу рублів. Якщо таких відсотків треба додати кілька (наприклад, десять), то величину одного відсотка (тисяча рублів) треба подесятеряти (десять тисяч рублів) і додати до вихідної сумі (разом: сто десть тисяч рублів).
2
Якщо для додавання до сумі відсотків вирішите скористатися яким-небудь калькулятором, то не забудьте, що в ОС Windows є програми цього роду. Запускається воно через головне меню на кнопці «Пуск» - в меню потрібно перейти в розділ «Усі програми», потім в підрозділ «Стандартні», потім в секцію «Службові» і вибрати команду «Калькулятор». Хоча можна й не ходити так далеко, а натиснути комбінацію клавіш win + r, набрати calc і клацнути по кнопці «OK». C допомогою калькулятора можна вирішити цю задачку декількома способами. Наприклад, введіть вихідну суму, клацніть по кнопці ділення, введіть число 100, натисніть кнопку множення і введіть кількість відсотків. Після цього клікніть по кнопці підсумовування і ще раз введіть вихідну суму, а потім натисніть Enter. Число в віконці калькулятора і буде сумою з доданими відсотками.
3
Якщо довірите обчислити величину суми з доданими відсотками інтернету, то зробити це можна навіть з мобільного телефону. Перейдіть, наприклад, на сайт пошукової системи Google і сформулюйте в поле пошукового запиту потрібне вам математичне дію. Наприклад, якщо треба додати до вихідної сумі в сто тисяч 10%, то введіть такий пошуковий запит: «110% від 100 000». Могутній інтелект пошуковика негайно зробить розрахунок і пред'явить вам результат.