Як визначити розмір кредиту.

Одним з найважливіших питань під час оформлення кредиту в банку є його максимальний розмір. Основа підходу до розрахунку розмір а кредиту у всіх комерційних банків однакова. Проте, кожна кредитна організація має свої власні коефіцієнти в співвідношенні «дохід-платіж».
Інструкція
1
Отже, розраховуйте максимальний розмір кредиту на основі даних про доходи потенційного позичальника. Якщо для оформлення кредиту на запитувану суму доходів у позичальника недостатньо, запропонуйте йому взяти созаемщика. Його заробіток також враховуйте при визначенні рівня платоспроможності. В якості созаемщика дозволено брати близького родича (батьків, чоловіка, дітей та інше).
2
До суми доходу включите заробітну плату не тільки за основним, але і по додатковому місцю роботи. Крім цього, враховуйте стипендії, пенсії, допомоги, доходи від оренди майна, дивіденди і т.д. Головне, прослідкуйте, щоб кожне джерело доходу був підтверджений позичальником документально.
3
Далі з отриманого доходу позичальника відніміть всі наявні обов'язкові виплати: оплата комунальних послуг, податки, платежі по вже оформленим кредиту м, аліменти, оплата навчання та інше. Якщо у позичальника є утриманці, відніміть з доходу прожитковий мінімум у розрахунку на позичальника та кожного утриманця.
4
Різницю, яку ви отримали в результаті вирахування з сукупного доходу всіх обов'язкових виплат, вважайте чистим доходом, який є в розпорядженні позичальника. Розрахувати розмір кредиту потрібно саме виходячи з цієї суми. Пам'ятайте, що зазвичай розмір виплати за позикою становить не більше 40-50% від її розмір а.
5
Практичний приклад розрахунку розмір а кредиту описаний далі. Зробіть припущення, що чистий дохід потенційного позичальника становить 10 тисяч рублів за місяць. Пам'ятайте, що тут вже враховані всі обов'язкові щомісячні платежі. В цьому випадку, максимальний платіж по кредиту в місяць може становити максимум 5 тисяч рублів. Тоді, максимально допустимий розмір кредиту розраховуйте таким чином. Помножте щомісячний платіж на кількість місяців кредиту . Приміром, 5000 помножте на 60 місяців. Отримайте 300 тисяч рублів. Це сума з урахуванням, як основного боргу, так і відсотків. Далі, відніміть з даної суми процентну ставку кредиту , і отримаєте чисту суму. Наприклад, якщо ставка становить 15% річних, то в цьому випадку максимальний розмір самого кредиту становитиме 260 тис. Рублів.