Як почати в'язати жилет.

В'язаний жилет не тільки зігріє в холодну погоду, але може стати гідною прикрасою вашого гардеробу. Його можна носити з брюками і спідницею, надягати під строгий піджак. Словом, це один з універсальних предметів одягу, який може використовуватися практично в будь-яких ситуаціях. Правда, для цього жилет необхідно насамперед акуратно зв'язати. І дуже багато залежить від початку.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - 2 пари спиць; для основної в'язки і для гумки, на номер менше;
  • - форма.
Інструкція
1
Жилет можна в'язати і без викрійки. Але якщо досвіду у вас поки недостатньо, краще накресліть її і зробіть по ній розрахунок петель. Петлі необхідно порахувати для оздоблювальної в'язки (як правило, це гумка, але може бути будь-який інший щільний візерунок) і для основної. Зв'яжіть два зразка. Якщо потрібно, отпарьте їх. Гумка та інші рельєфні візерунки НЕ отпаривают. Порахуйте петлі зразка і поділіть результат на кількість сантиметрів.
2
В'язане виріб повинен однаково добре облягати всі частини тіла. Тому розрахунок необхідної кількості петель йде від самої широкої частини. Кількість петель для довгого жилет а зазвичай робиться по лінії стегон, оскільки це найбільша мірка. Але бувають і винятки. Якщо груди дуже повна, а стегна вузькі, то за основу візьміть лінію грудей.
3
Жилет можна в'язати як з двох або трьох деталей, так і суцільним полотном до пройм. Якщо ви в'яжете його на манер безрукавки тільки з полички і спинки, набирайте кількість петель строго за розрахунком. Якщо жилет із застібкою, то з ширини полички відніміть половину ширини застібки. Це необхідно зробити незалежно від того, буде ваше виріб складатися з трьох деталей або ви збираєтеся в'язати його суцільним полотном. У другому випадку позначте лінії з'єднання поличок і спинки. Краще це зробити відразу, як тільки почнете набирати петлі. Наберіть стільки, скільки потрібно для половини полички, мінус половина планки. Зауважте вузлик ниткою іншого кольору. Наберіть петлі для спинки і теж зав'яжіть вузлик, потім доберіть залишилися петлі.
4
Починати в'язати можна гумкою 1х1 або 2х2, подвійний гумкою. В останньому випадку набирайте в два рази більше петель, ніж потрібно. Цей варіант хороший для коротких приталених жилет ів. Гумку в'яжіть спицями на номер менше, ніж інші частини виробу. У цьому випадку вона буде краще тримати форму. Якої висоти буде гумка, залежить від фасону. Для довгого жилет а вона може бути зовсім короткою, сантиметрів п'ять. Якщо жилет до талії або трохи нижче, можна зробити її і достовірніше, майже до самих пройм.
5
Планку краще зв'язати після того, як виконаєте найбільші частини. На жилет е краще виглядає застібка з поперечною планкою. Хоча можливі й винятки. Жилет може бути на блискавці або на шнурівці. У цьому випадку необхідно набирати кількість петель строго за розрахунком. Для шнурівки залишайте отвори відразу. Якщо жилет тонкий, можна просто робити в потрібних місцях накиди, пров'язуючи перед ними або після по дві петлі разом. Якщо в'язка щільна, а планку ви робити не збираєтеся, то на місцях петель закривайте по 2-3 петлі і добирайте їх в наступному ряду.
З приходом осені або весни, коли вранці ще досить холодно, а вдень тепло, доцільно мати довгий жилет . У ньому ви будите відчувати себе стильно і комфортно. Пов'язаний власноруч жилет підкреслить вашу індивідуальність.
Вам знадобиться
  • - 400 г напіввовняної квіточки сіро-біло-чорного кольору;
  • - гачок № 3,5;
  • - 5 гудзиків.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до в'язання зробіть все не обхідні виміри. Починаючи в'язати виріб, обов'язково зв'яжіть зразок для визначення щільності в'язання. Нижче дані розрахунки для розміру 48.Узор 1 «Сіточка під арочку». В'язати меланжевої пряжею в два сложенія.Узор 2 «Рачій крок». В'язати не впорався наліво, а зліва направо.
2
Спинка: зв'яжіть ланцюжок з 96 повітряних петель і зв'яжіть 16 см візерунком 1. Через 14 рядів від набірного краю додайте з обох сторін по 4 петлі. через 55 рядів від набірного краю для пройм з обох сторін не довязивайте в кожному другому ряду 1 * 8 і 1 * 4 петлі. через 82 см від набірного краю закрийте всі петлі.
3
Ліва смужка: зв'яжіть ланцюжок з 48 повітряних петель і зв'яжіть 16 см узором «Сіточка під арочку». Потім в'яжіть аналогічно спинці. Через 62 см від набірного краю для вирізу горловини НЕ довязивайте в кожному ряду 13 * 2 петлі. через 82 см від набірного краю всі петлі закрийте.
4
Права поличка: в'яжіть симетрично лівої полички.
5
Збирання і обробка жилет а: виконайте плечові і бокові шви. Пройми обв'яжіть трьома рядами стовпчиками без накиду. Бічні шліци, виріз горловини і краю поличок обв'яжіть п'ятьма рядами стовпчиками без накиду. На правій планці зробіть 5 петель для гудзиків на відстані 11 см один від одного, потім виріз горловини і краю планок обв'яжіть одним рядом узором «рачій крок». Нижній край обв'яжіть двома рядами стовпчиками без накиду. Пришийте гудзики.
Зверніть увагу
Розподіляючи гудзики на планці, перший поміщають на лінії талії або поруч з поясом. Всі інші - орієнтуючись на первую.Учтіте, що працювати зручніше, якщо гачок тримати так, щоб площини його головки і зісковзують петля були взаємно перпендикулярні. Перші петлі утримуйте, притискаючи їх великим пальцем лівої руки до вказівного, а потім до середнього пальця.
Корисна порада
Будь в'язане виріб прасувати через вологу марлю, складену в декілька шарів.