Як підібрати відтінок кольору.

Крім того, що людське око здатне розрізнити більше 6 мільйонів відтінків кольорів, у кожного з нас є свої колірні переваги. Проте небагато любителі, наприклад, бірюзового кольору знають, що він є поєднанням двох, а точніше, трьох кольорів. У природі існують лише три базових кольору - червоний, синій і жовтий. При їх змішуванні утворюються вторинні кольору . Змішавши синій з жовтим, отримаємо зелений колір, червоний з синім - фіолетовий, жовтий з червоним - помаранчевий.
Інструкція
1
Для правильного підбору відтінків використовують кілька методів. Створіть монохроматичну схему. Для цього до вибраному кольору додається білий і сірий кольору в різних кількостях. Так регулюється светлота і насичення кольору . Соответсвенно, додаючи в обраний колір чорний, ви отримаєте більш темний, менш хроматичний відтінок базового кольору .
2
Застосовуйте аналогічні кольору . Для цього використовується основної колірної коло, в якому вибирається певний колір, а на додаток до нього підбирається сусідній споріднений по відтінку колір. Так жовтий, наприклад, може доповнитись помаранчевим або зеленим.
3
Для правильного підбору відтінків використовуйте контрастну (комплементарную) схему. На колірному колі підберіть кольору на протилежних сторонах. Вони підкреслюють і висвічують відтінки один одного, граючи на контрасті. При виборі трьох колірних відтінків, їх слід вибирати по вершинах рівнобедреного трикутника, вписаного в колірний круг. Такі поєднання вибирають зазвичай для оформлення інтер'єрів.
4
Використовуйте класичний підбір чорного, білого і сірого відтінків - так званих ахроматических кольорів. Вони хороші тим, що з ними ідеально поєднуються всі кольору спектра.
Зверніть увагу
Існують також ще і третинні кольори, які утворюються від змішування вторинного кольору і базового. Так от, бірюзовий якраз і є третинний колір, отриманий в результаті додавання базового синього у вторинний зелений (синій з жовтим) .Якщо зібрати всі кольори в коло, залежно від їх переходу і змішування один з одним, то вийде всім відомий колірний круг . Його застосовують для підбору поєднань кольорів в інтер'єрі, одязі, оформленіі.Насищенность кольору регулюється додаванням в нього сірого кольору. Існує також поняття светлоти кольору - це додавання в основний колір білого. Всяке додавання в базовий колір є його відтінком. Так, оранжевий, вторинний (червоний з жовтим) колір є відтінком червоного чи жовтого кольорів.