Як пришити хутряний комір.

Необхідність пришити хутряний комір виникає не тільки у того, хто сам шиє зимове пальто або куртку. Хутро має властивість старіти, його іноді необхідно чистити або реставрувати. Крім того, може виникнути бажання зробити що-небудь корисне зі старої шуби. Найчастіше за все це саме комір або галявина для шапки. Важливо пришити їх так, щоб вони сиділи міцно і елегантно.
Вам знадобиться
 • - комір;
 • - підкомір;
 • - міткаль або ситець;
 • - неклеевой флізелін;
 • - клейовий флізелін;
 • - бортівка;
 • - синтепон;
 • - кравецькі шпильки;
 • - швейна машинка;
 • - голки;
 • - нитки.
Інструкція
1
Під комір може бути з хутра або з тієї ж тканини, що і пальто. Від цього залежить, яким способом ви будете пришивати комір . У кожному разі сам комір потрібно укріпити. Для цього візьміть тонку бавовняну тканину і обведіть контури, додавши з усіх боків припуски по 1 см. Тканина перебуватиме всередині виробу, тому абсолютно все одно, по якій стороні її кроїти. Виріжте деталь.
2
Воротник покладіть хутром вниз і накрийте деталлю з тканини. Простежте, щоб з усіх сторін залишилися однакові припуски. Настегайте тканину на хутряну деталь. Робити це потрібно стібками середньої довжини, приблизно 1,5 см. Мездру при цьому наскрізь не проколювати. Її необхідно лише злегка прихопити стібком. Підігніть краю тканини, щоб комір виступав з усіх сторін приблизно на 1 см. Тобто виходить, що бавовняну деталь потрібно підігнути по всьому периметру на 2 см. Таким же чином викроїте ситцеве або міткалеві прокладку для хутряного під комір а, прістегайте її та подверніте. Щоб було легше прітачать під комір , можна по краю комір а пришити тасьму.
3
Викроїте з неклеевого флизелина прокладку по формі під комір а. За розмірами вона повинна бути точно такий же, як ситцева прокладка. Замість флизелина можна використовувати бортівка та іншу тканину такого ж типу. Ця деталь потрібна, щоб комір краще тримав форму. Пришити її до ситцевих шару.
4
Складіть комір і під комір хутром один до одного. Сколите їх кравецькі шпильками або приметайте в декількох місцях. Зшийте деталі разом. Комір трохи більше під комір а, тому його пріпосажівают. Залиште відкритим зріз, який буде притачивают до горловини. Виверніть те, що у вас вийшло.
5
Подальший перебіг подій залежить від ситуації і від товщини виробу. Поєднайте відкритий зріз під комір а з вирізом горловини. Хутро під комір а повинен стикатися з хутром вироби. Сколите майбутній шов в декількох місцях. Якщо машинка бере таку товщину, сострочіть деталі. Можна зшити їх і кушнірські швом. Незакритий зріз комір а підігніть і пришити до шубі міцним потайним швом.
6
Якщо ви пришиваєте комір до пальто, то під комір буде не з хутра, а з тієї ж тканини, що і сам виріб. В цьому випадку можна зміцнити його клейовим флізеліном. Для другої прокладки візьміть синтепон або ватин. Все прокладки необхідно кроїти строго по контуру. Синтепонові або ватіновую приметайте до флізеліновій.
7
Якщо під комір ще не пришитий до пальто, прітачать його тим же способом, як і до іншого виробу, поєднавши лицьові сторони деталей. Накладіть комір і підігніть його краю по контуру. Пришийте хутро потайним швом по всьому периметру комір а.
Корисна порада
Якщо у вас немає тканини, з якої зшиті пальто або куртка, підберіть для підкомір підходящу за кольором. Щоб шов був не надто товстим, зріжте хутро по припуску коміра або обох деталей.