Як вирахувати частку.

Законодавством Російської Федерації для суб'єктів цивільного обороту передбачена можливість бути учасником спільної (часткової) власності. Кожен з її учасників має право володіти, користуватися і розпоряджатися майном нарівні з іншими власниками за взаємною угодою, укладеною між ними.
Інструкція
1
Відповідно до Цивільного Кодексу Російської Федерації будь-яка річ, яка знаходиться у власності кількох осіб, є їх спільною власністю. У свою чергу загальна власність може бути спільної (без визначення часток кожного з власників), або частковій (з чіткою регламентацією частки кожного власника). Частки кожного з власників визначаються угодою, у якому зазначений внесок кожного у придбання речі і визначено порядок її користування. Загальне правило визначення часток у спільній власності звучить так: "якщо частки учасників часткової власності не можуть бути визначені на підставі закону та не встановлені угодою всіх її учасників, частки вважаються рівними".
2
Майно подружжя, яке спільно нажите ними в період шлюбу, є спільної (сумісної) власністю. Частки кожного з подружжя при розділі спільно нажитого майна вважаються рівними. Інший порядок поділу майна може бути визначений сторонами при укладанні шлюбного контракту.
3
Розпорядження спільним майном, його продаж, здача в оренду, в заставу і т.д. здійснюється за угодою з іншими власниками. Проте кожен з них має право в будь-який момент зажадати виділу його частки в спільному майні. Тут доречно таке правило: "якщо річ можна розділити в натурі (без втрати її основних якостей), то виділяється необхідна частка, в іншому випадку інші учасники виплачують вартість виділеної частки, або вона продається третій особі". Право виділу частки (за відсутності сприяння інших власників в питанні про її відокремлення від загальної маси) вправі вимагати в судовому порядку.
Зверніть увагу
У випадку, коли власник речі, що знаходиться в спільної (часткової) власності, збирається її продати третім особам, він повинен повідомити про це (письмово) іншим його учасникам. Якщо ніхто з інших власників не виявив бажання придбати його частку, вона може бути продана третій особі. При укладанні угоди купівлі-продажу з третьою особою без повідомлення про продаж інших власників вона може бути визнана недійсною. При виявленні бажання будь-якого з учасників спільної власності про придбання вже проданої частки, права по угоді можуть бути переведені на нього.
Якщо ваша квартира розділена на частки, між власниками часто піднімається питання про оплату комунальних послуг. Особливо важко буває вирішити суперечку, якщо один з власників не бажає платити за квартиру. Як вчинити в такому випадку.
Інструкція
1
До 2005 року в країні діяв Житловий кодекс, який передбачав можливість поділу особових рахунків. Однак тепер такої можливості у росіян немає. Всі питання щодо володіння та оплаті часткової власності регулює цивільний кодекс. За статтею 247 ЦК, всі договори щодо володіння та користування пайовою майном укладаються за згодою всіх учасників, а якщо домовленості досягти не вдається, слід звертатися до суду.
2
Якщо ви хочете платити за квартиру окремо, спочатку спробуйте з'ясувати всі питання мирним шляхом без залучення судових органів. Наприклад, один з пайових власників може самостійно оплатити всі квитанції, а потім вимагати від іншого власника квартири повернення 50% сплаченої суми. Якщо ж другий власник відмовиться повертати борг, подавайте позов до суду.
3
Стаття 249 Цивільного кодексу говорить, що кожен власник зобов'язаний брати участь у сплаті податків і будь-яких інших платежів пропорційно до своєї частки. Однак єдиного закону, що регулює процедуру розділу особових рахунків в Росії немає. При неможливості досягти домовленості з другим власником, зверніться в компанію, що надає вам комунальні послуги. Поясніть ситуацію і попросіть відкрити різні платіжні рахунки, щоб на ваше ім'я та ім'я другого власника приходили різні квитанції. Розрахунок оплати ведеться відповідно до виділеної часткою. Так, наприклад, якщо другий власник має одну кімнату у трикімнатній квартирі, вона повинна платити одну третину комунальних платежів. Кількість осіб, прописаних у квартирі, ролі не грає. Якщо ж другий власник не згоден з таким рішенням, доводьте правоту в суді.
4
Пам'ятайте що при користуванні частковою власністю права кожного власника ще менше, ніж якщо б ви проживали в комунальній квартирі. Вони обмежені цивільним кодексом, і досягнення будь-яких угод про право користування ви повинні завіряти у нотаріуса.