Як виставити безконтактне запалювання. Як виставити без контактна восходовское запалювання.

Правильна установка кута випередження запалювання в безконтактної системі запалювання дає можливість експлуатувати автомобіль в комфортних умовах. В іншому випадку двигун не розвиває повної потужності і збільшується витрата палива. Виставити безконтактне запалювання можна не тільки на СТО, а й самостійно.
Інструкція
1
Встановіть колінчастий вал в положення, яке відповідає куту випередження запалювання в 5 градусів. При цьому повинна збігтися середня мітка на його шківі зі штифтом на кришці блоку, це буде означати закінчення такту стиснення в першому циліндрі, або верхню мертву точку (ВМТ). Коли датчик-розподільник запалювання не знято з двигуна, то ВМТ першого циліндра можна визначити знявши кришку розподільника. Бігунок повинен знаходитися напроти внутрішнього контакту кришки, який з'єднаний проводом зі свічкою першого циліндра.
2
Якщо ні, необхідно викрутити свічку першого циліндра. Закрийте паперової пробкою отвір, візьміть заводну ручку або ключ храповика і обертайте колінчастий вал. ВМТ буде в потрібному місці як тільки повітря виштовхне пробку назовні.
3
Ослабьте ключем на 10 гвинт октан-коректора і встановіть його шкалу на «0» (середина шкали). Візьміть ключ на 10 і ослабте гвинт кріплення пластини октан-коректора. Поверніть корпус датчика-розподільника до суміщення міток: стрілка на статорі і червона ризику на роторі. Притримаєте датчик в такому положенні і затягніть гвинт.
4
Переконайтеся в тому, що бігунок знаходиться навпроти контакту першого циліндра на кришці датчика розподільника. Перевірте порядок приєднання високовольтних проводів циліндрів двигуна. Він становить 1-2-4-3, якщо вважати проти ходу годинникової стрілки, починаючи з першого циліндра.
5
Перевірте додатково правильність установки моменту запалювання при русі автомобіля. Для цього прогрійте двигун до 80 градусів, розженете машину до 60 км/год, включіть четверту передачу і різко натисніть на педаль акселератора («газу»). Якщо детонація (звук якої схожий на стукіт клапанів) зникне після появи через 1-3 с, значить момент запалювання виставлений правильно.
6
Коли детонація триває довго, це вказує на занадто великий кут випередження запалювання. Зменшіть його октан-коректором на одну поділку. Якщо детонація відсутня, потрібно збільшити кут випередження запалювання, а потім знову провести перевірку.