Як ловити сома.

Сом - це донний хижак і найбільший мешканець наших водойм. Сом відрізняється від інших риб своєрідною великий сплющеної головою з величезним ротом. Іноді рибалки ласкаво називають його "вусатим" через вусів, розташованих на щелепах. Сом є одним з найбажаніших трофеїв рибалок.
Вам знадобиться
  • Оснащення для лову з дна
  • Насадка (живець)
  • Човен
  • Багорик або спеціальна рукавиця
Інструкція
1
Для того, щоб зловити свій "вусатий" трофей, на початку потрібно дізнатися у досвідчених рибалок наявність сома саме в обраному вами водоймі. А також розпитати про насадки, які використовувалися при затриманні сомів. В кожній водоймі у риби свої уподобання, а соми особливо вередують в цьому плані. Після того, як проведена "розвідка", потрібно підготуватися до риболовлі.
2
Потім потрібно підготувати насадки, запропоновані заздалегідь. Це можуть бути і тельбухи домашньої птиці, і невеликі риби жерех, язь, щучка або чехоня. Також сом може клювати на великий пучок черв'яків-виповзків. Найпоширеніша насадка на сома - жаба, насаджена за задню лапку.
3
Потім потрібно вибрати місце і час рибної полювання. Найчастіше соми водяться біля ям, які так і називаються "сомовьи". Днем риба відсиджується в ямах, а вночі виходить на годування. Виходить, самий успішний час для лову сома - ніч.
4
Підпливши на човні до місця риболовлі (або підійшовши з берега), потрібно зробити донну оснастку. Обов'язково потрібно пам'ятати, що при певному везінні доведеться боротися з великою рибою, тому вудилище має бути потужне, з надійною мультіплікаторной котушкою.
5
Після насадки живця снасть повільно опускається в воду і проводиться біля ями. Якщо раптом буде помічена клювання, не потрібно поспішати підсікати. Сом - дуже чуйний і обережний хижак. Навіть після сильної потяжки снасті потрібно вичекати пару секунд, і тільки після цього підсікати.
6
Потім настає найбільш відповідальний період боротьби - виведення. При виведенні завданням риболова є поступове стомлення риби. Також не можна давати сому лягти на дно, в цьому випадку боротися з рибою буде проблематично. Не створюючи граничних навантажень на снасть, риба поступово виводиться на поверхню води, де її вже можна дістати або за допомогою багорика, або взявши за пащу спеціальної рукавичкою.
Зверніть увагу
Іноді сом клює дуже впевнено і може вирвати вудилище з рук.
Корисна порада
На сомового рибалці потрібно поводитися якомога тихіше. Сом - риба дуже полохлива.
Зимова ловля сома дуже своєрідна. Взимку сом спить і тому спіймати його можна лише самодером. Риба залягає на дні, переважно в ямах. Дуже часто соми лежать групами. Єдина складність зимової ловлі - знайти сомовьи ями, а далі буде потрібно лише терпіння і вміння.
Вам знадобиться
  • Кригобури для свердління лунки, самодером для лову сома, потужний гак.
Інструкція
1
Приготуйте заздалегідь самодером. Він являє собою великі залізні гаки, які разом з грузилом кріпляться на мотузці або на товстій волосіні. Зазвичай гаків використовується три, тому більшу кількість їх не робіть
2
Пошукайте місце, в якому найімовірніше можуть перебувати соми. Так як в зимовий період соми сплять в ямах, то шукати треба ті місця на водоймі, на дні яких ці ями є. Знайти сомовьи місця навмання навряд чи вийде. Тому ще з літа примічали містечко. В першу чергу шукайте місця, в яких ями найбільш глибокі.
3
прорубати лунку. Діаметр лунки підберіть самостійно. Не варто заздалегідь робити її занадто великий, їй достатньо бути за розміром не більше узятих разом трьох сомових голів особин середнього розміру.
4
Приготуйте самодером для закидання на дно і зробіть пробний закид. Тут від вас вимагається уважність і чуйність відчуттів. Після закидання - акуратно підсікти і витягнути гачки-якірці. З першого закиду ви, швидше за все, нічого не витягніть, але не варто впадати у відчай. Закиньте самодером знову і також витягніть. Врахуйте, що ви можете підчепити як одну рибу, так і відразу декількох.
5
Проявіть терпіння, особливо якщо це ваша перша зимова ловля саме сомів. Якщо ви впевнені, що саме під вашою лункою знаходиться зимовий становіще, то рано чи пізно ви все ж підчепите сома.
6
Витягайте рибу без зайвих різких рухів. Так як в зимовий час соми знаходяться в досить глибокій сплячці, то самодером з подцепленний рибою витягувати з води потрібно середнім темпом. Не слід поспішати, інакше сом отямиться і легко зійде з гаків. Якщо ж будете зволікати - велика ймовірність того, що риба під власною вагою звільниться від снасті.
7
Будьте гранично уважні як тільки у поверхні лунки здасться якась частина риби. Не відпускаючи самодером, проткніть сонну рибу будь-яким гострим і потужним предметом (наприклад, іншим крюком) і різко витягуйте рибу на лід. Тільки від вашої швидкості залежить - витягніть ви рибу на лід чи ні.
8
Пам'ятайте, що спосіб лову сома на самодером ніякого відношення до спортивної риболовлі не має. Чи не витягуйте сплячою риби більше, ніж вам потрібно, а тим більше - більше, ніж дозволено законодавством.