Як зробити клітку для щура. будиночок для пацюки своїми руками.

Клітина - це будиночок для щурів, їх особиста територія. Щоб тварини почували себе комфортно і затишно, добре розвивалися, плодоносили, довго жили і зберігали активність, важливо грамотно вибрати і облаштувати відповідне житло. Якщо немає можливості придбати готову клітку в зоомагазині, можна зробити її самостійно.
Інструкція
1
Накресліть схему або намалюйте ескіз майбутньої клітини. Врахуйте, що оптимальна висота будиночка для гризуна - 80-100 см, проектуйте ширину від 40 см, а довжину від 60 см. Заплануйте декілька поверхів, сходи і полкі.Іспользуйте металеву сітку з розміром вічка не більше 2 см по кожній стороні. За допомогою інструменту по металу виріжте бічні стінки клітки, стеля, полички, отвори для входу і дверці. Відшліфуйте гострі краї напильником, ретельно вирівняйте всі елементи.Соедініте деталі, використовуючи для скріплення алюмінієвий дріт товщиною 1-2 мм, краї закрутіть за допомогою плоскогубців. Прикріпіть дверцята і полички на заплановані місця. Щоб полки не прогинаються, створіть ребра жорсткості - загніть неприкріплений край на 1 см вгору або вниз, цього буде достатньо для збереження рівності поверхні. За допомогою дроту зігніть затискачі для дверцят і прикріпіть їх до стенкам.Вирежьте і склейте з полівінілхлоридних пластин піддон для клеткі.Готовую конструкцію пофарбуйте за вашим бажанням, попередньо знежирити поверхню спеціальними засобами.
2
Наповніть клітку аксесуарами: будиночком, гамаком, драбинками, трубами, колесами для бігу. Притулок для щурів зробіть невеликим, створіть в ньому затишок: постеліть м'який папір або тканину. Підвісьте для вашого вихованця гамак - це улюблене місце відпочинку у більшості щурів. Придбайте його в магазині або виготовте самостійно з маленького рушники розміром 20 * 20 см і кілець, використовуваних для фіранок у ванних кімнатах. Забезпечте легкий доступ на верхні поверхи, спорудивши систему драбинок і переходів. Використовуйте прозорі або пофарбовані трубки різних діаметрів. Поставте в клітку колесо, це дозволить вашому улюбленцю не засиджуватися на місці і завжди залишатися в гарній спортивній формі.
3
Обладнайте клітку необхідними елементами - поїльником і годівницею. Не використовуйте блюдця й тарілки в якості ємності для пиття, так як пацюки, як правило, влаштовують в таких місцях туалет. Придбайте в магазині готову поїлку у вигляді циліндра з металевою трубкою і кулькою, за допомогою дужки прикріпіть її до стінок клітини. Не пропонуйте пацюку їжу в пластиковому посуді, вона може згризти миску, або легко переверне її. Використовуйте кераміку або метал.
4
Заповніть піддон гранулами, щільним папером (наприклад, кухонними целюлозними рушниками). Не використовуйте хвойні наповнювачі, ганчірки і вату, це може бути небезпечно для щурів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ga99mWdDdY8