Як намалювати кулю.

Навчання малюванню починається з основних геометричних фігур. Щоб розібратися в принципах побудови будь-якого предмета, вам необхідно буде подумки розкласти його на вже знайомі форми - конус, куб, циліндр, куля. Розберемося, як малювати останній.
Вам знадобиться
  • Папір, олівці 2Т, Т, ТМ, 2М, 4М
Інструкція
1
Визначте положення фігури на аркуші. Не варто малювати об'єкт прямо в центрі, залишаючи багато простору навколо. Адже необхідно зарезервувати місце ще й для падаючої тіні від кулі, кордонів передньої і задньої площині. Водночас не давайте кулі «прилипати» до краю листа.
2
Для побудови використовуйте олівець твердістю 2Т (не перестарайтеся з натиском - допоміжні лінії доведеться прати) .Проведіте горизонтальну і вертикальну осі предмета, на рівних відстанях від центру відзначте краю окружності. За допомогою олівця (використовуючи його як лінійку - це краще тренує окомір) відміряйте цю відстань на осях і відкладіть таке ж між осей. З'єднайте намічені точки в окружність.
3
Візьміть будь-який предмет кулястої форми - апельсин, клубок ниток, м'яч для настільного тенісу (краще не дуже темного кольору і матовою поверхнею). Використовуйте його, щоб зрозуміти, як світло падає на кулю і розподіляється по його поверхні.
Корисна порада
Контури предмета та падаючої тіні не повинні бути яскравіше, ніж штрихування.